Doğru Tahminleriyle Bilinen Analistten Yeni Bitcoin Tahmini!

Bitcoin’in devam eden düşüşü birçok kripto yatırımcısını endişelendiriyor. Kripto para yatırımcı ve analistlerinin yer aldığı forumlar da, BTC’nin yakında 10.500 dolarlık temel destek seviyesine, ardından daha da aşağıya düşeceğine dair birçok analiz paylaşılıyor. Ancak tarihsel olarak haklı çıkmış ve güvenilir bir analiste göre, fiyat bu şekilde ilerlemeyecek.

Analist 21 Ağustos’ta paylaştığı bir analizde, Bitcoin’in Eylül ayının ilk haftasında 13.000 dolara yükselmeden önce temel desteğin olduğu 11.000 dolarlık düşük seviyelere gerileyeceğini belirtti.

Farmer Bluntz kullanıcı adıyla bilinen analist, yukarıdaki grafiği paylaşarak temel senaryosunun bu olduğunu söyledi ve iyi haber olarak 11.300 ile 11.000 dolarda çok fazla destek olduğunu belirtti. Ayrıca analiste göre, düşündüğü kırılmayla, sarsılacak birçok yatırımcı var.

Bu analist 2018’in ayı piyasası gerçekleşmeden altı ay önce, Bitcoin’in 3.200 dolara düşüreceğini tahmin etmişti. Ayı piyasası sırasında böylesine doğru bir tahmin yapan tek kişiydi.

Bunun yanında bazı teknik bilgiler, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda yükselmeye hazır olduğunu, muhtemelen Pazartesi günü kurulan 12.500 dolarlık yerel yüksek seviyenin üzerine çıkacağını gösteriyor. Önde gelen Bitcoin savunucusu “Vortex”, Bitcoin’in 2015’ten 2017’ye kadar görülenleri anımsatan “çok yıllı bir boğa koşusu” başlatmaya hazırlandığına dair üç açık işaret olduğunu belirtti. Bu işaretler ise şu şekilde:

  • Segregated Witness’ın benimsenmesi, teknolojinin servis sağlayıcılar tarafından uygulanması nedeniyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Bitcoin ağının hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Dolaşımdaki tüm BTC’nin yarısından fazlası bir yıl veya daha uzun süredir hareket etmedi, bu da önemli çünkü bu metrik en son bu kadar yüksek olduğunda, son boğa koşusu başladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.