Nisan 13, 2024

Dogecoin’de 374 Milyonluk Dev Transfer Korkuttu: Neler Oluyor?


Whale Alert tarafından paylaşılan son gelişmelere göre Dogecoin cephesindeki hareketlilik artmaya devam ediyor. Büyük miktarda gerçekleşen meme coin transfleri bir yandan merak ettirirken bir yandan da spekülasyonları arttırdı.

Robinhood’dan birkaç yüz milyon Dogecoin çekilerek dikkat çekti. Meme coin son 24 saatte yaşadığı %19’luk çöküşle karşı karşıya kalırken gerçekleşti, bu nedenle birçok yorumcu anonim balinaların düşük fiyattan satın aldığını öne sürdü.

Whale Alert 150.000.000, 100.000.000 ve 74.024.901 DOGE taşıyan üç büyük işlem tespit etti. İlk iki büyük meme coin transferi Robinhood’dan çekilirken, buradaki en küçük DOGE miktarı bu popüler ticaret platformuna yapılan bir para yatırma işlemiydi.

Toplamda, bu 374 milyon Dogecoin, bu transferlerin gerçekleştiği sırada fiat cinsinden 55,8 milyon dolarlık değere sahipti.

Robinhood’a taşınan 74 milyon DOGE ya satış için hedeflendi ya da uzun süreli depolama için oraya gönderildi. Platformun müşterileri adına milyarlarca DOGE tuttuğu biliniyor.

Büyük bir DOGE yatırımcısı olan Mishaboar, X uygulamasında Robinhood’un cüzdan hesaplarının tüm dolaşımdaki arzın %30’una sahip olduğunu ve piyasadaki en büyük tek DOGE sahibi olduğunu duyurdu.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?