Ocak 31, 2024

Dogecoin ve Popüler Altcoin’de Short Squeeze Fırsatı: İşte Ralli Hedefleri!

Kripto para piyasası görece konsolide olduğu bir dönemde yükseliş için hareket alanı aramaya devam ediyor. Bu süreç ise bazı altcoin’lerin short squeeze yaşamasına neden oldu. Filecoin ve Dogecoin gibi iki önemli altcoin bir short squeeze evresinde gibi görünürken, DOGE daha yüksek bir zaman diliminde de bir sıkışma gösteriyor. Bu nedenle kısa pozisyon sıkışmasının DOGE cephesinde değişme olasılığı her an değişebilir.

“Short squeeze” olarak da anlandırılan kısa pozisyon sıkışması, varlığın fiyatının düşeğine ilişkin açılan “short pozisyonlar” açan yatırımcıların fiyatta yaşanan yükseliş sonrası pozisyonlarını kapatmak için karşılaştıkları baskıyı ifade eder. Bu durum gerçekleştikçe pozisyonlar tasfiye edilir ve fiyat artar, fiyat arttığı için kalan diğer pozisyonlar da tasfiye edilmeye devam eder.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CoinGlass’in 3 günlük ve haftalık ısı haritalarına göre, Filecoin anlamlı kısa pozisyon açık ilgisi olan tek kripto varlık. Bu likidasyonlara ulaşmak FIL’i bu hafta 5,5 dolara kadar yükseltebilir. Bu da mevcut fiyat olan 5,29 dolardan yaklaşık %4 kazanç anlamına geliyor.

Dogecoin Şubat ayında bir kısa pozisyon sıkışması yaşamak için kısa pozisyonlarda yeterince açık ilgi biriktirdi. Özellikle, bu konsantre likidite havuzu aylık zaman diliminde coin başına 0,0948 doları hedefliyor.

Bu durum meme coin için %17’lik bir artış anlamına gelebilir ve DOGE’ın short satıcılarını cezalandıracaktır. Bununla birlikte, Dogecoin’in daha düşük zaman dilimleri, uzun pozisyonlu trader’lardan aşağı yönde bir miktar taze likidite kaydediyor ve bu da bir pompadan önce likidasyonla karşılaşabilir.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?