Dogecoin Topluluğuna Uyarı: “Bu Konuda Dikkatli Olmanız Gerekiyor”!


Dogecoin (DOGE) topluluğu, veri ve kripto para birimlerinin güvenliğini sağlayacak önemli bir uyarı alarak tekrar dikkat çekti. Topluluğun önde gelen üyelerinden Mishaboar, yakın zamanda attığı bir tweet’te, kullanıcıları dogechain.com alan adıyla etkileşime geçmemeleri konusunda uyardı. Bu uyarı, dogechain.com alan adıyla ilişkilendirilen şüpheli etkinlikler ve potansiyel güvenlik açıkları raporlarına dayanıyor. Mishaboar, Dogecoin topluluğunu, geçmişte .info web sitesini taklit ederek insanların e-posta ve şifrelerini ele geçirdiği bilinen durumlar göz önüne alındığında, dogechain.com alan adından uzak durmaları konusunda uyarıyor.

Koinfinans.com olarak bildiediğimz üzere uyarı, dogechain.info web sitesinin şu anda bakım için kapalı olması ve 20 Mart’ta tamamlanması beklenmesi nedeniyle geldi. Bu süre zarfında, web sitesinde gösterilen verilerin eksik olabileceği belirtiliyor. Dogechain.info, Dogecoin ağı için bir blok zinciri gezgini olarak hizmet vermektedir. Kullanıcılara işlemleri takip etme, ağ etkinliğini izleme ve Dogecoin ile ilgili diğer bilgilere erişme imkanı sağlar. Ayrıca ücretsiz bir Dogecoin cüzdanı ve bir geliştirici API’si de sunmaktadır.

Ancak kötü niyetli kişiler, geçmişte alan adlarının benzerliklerinden yararlanarak dogechain.com’u oluşturmuş ve şüphelenmeyen kullanıcıları kandırmayı amaçlamışlardır. Bu tür aldatıcı uygulamalara “spoofing” denir ve meşru bir web sitesine çok benzeyen sahte bir web sitesi oluşturarak kullanıcıları kötü niyetle kullanılacak hassas bilgileri ifşa etmeye çalışır. Dogechain.info’nun 20 Mart’taki bakımının ardından geri dönmesi beklenirken, Mishaboar bir zamanlar son derece popüler olan cüzdanının kullanıcılarını coinlerini çekmeye çağırıyor. Özel anahtarlarını indirmiş olanlar 20 Mart’tan sonra kriptolarını cüzdanlarından çekebilecekler. Dogecoin, Aralık 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana popülerlik kazandı ve yaygın olarak benimsendi. Dogecoin ağındaki kullanıcı ve işlem sayısının artmasıyla birlikte güvenlik, topluluk için en önemli öncelik haline geldi ve bu nedenle uyarılar yapıldı.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?