Haziran 25, 2024

Dogecoin Kurucusundan Piyasa Dalgalanmalarına Açıklama: “Ateşe Para Atmak” Gibi!


Dogecoin ‘in (DOGE) ortak yaratıcısı ve kurucusu Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Billy Markus, kripto piyasasının dalgalı yapısına ilişkin düşüncelerini paylaştı. Markus, son sekiz gündür kripto piyasasında yaşanan ve henüz yeni dengelenen satışların ortasında, kripto yatırımlarını “ateşe para atmak” gibi görmek gerektiğini söyledi. Bu zihniyetin, piyasanın oynaklığını daha katlanılabilir hale getirdiğini belirtti.

Kripto para birimleri üzerinde önemli bir etkisi olan son piyasa gerilemesi duraklamış görünüyor. Bitcoin’in fiyatı Mayıs başından bu yana en düşük seviyesi olan 58.400 dolara geriledi. TOTAL endeksi, genel kripto piyasası kapitalizasyonunda %6’lık bir düşüş gösterdi. Bu da 136 milyar dolarlık bir çıkışa dönüştü. Ayrıca, 24 saat içinde 300 milyon doların üzerinde pozisyon tasfiye edildi.

 

Mizahi ve alaycı üslubuna rağmen Nakamoto’nun sunduğu yaklaşım yatırımcılar için değerli bir ders olabilir. Kripto yatırımlarına bir dereceye kadar mesafeli yaklaşma önerisi, yatırımcıların beklentilerini yönetmelerine ve piyasa dalgalanmaları sırasında soğukkanlılıklarını korumalarına yardımcı olabilir.

Markus’un açıklamaları, piyasa duyarlılığının korkuyla büyük ölçüde şekillendiği kritik bir dönemde geldi. Mt.Gox’un olumsuz haberlerinin ardından satışlar hız kazandı ve yatırımcılar arasında büyük bir temkinlilik oluştu. Ancak, piyasalar yerel dip seviyelere ulaştıktan sonra toparlanma belirtileri göstermeye başladı ve bu da umut verici bir işaret olarak değerlendirildi.

dogecoin fiyat analizi

Dogecoin, diğer birçok dijital varlık gibi, satışlara karşı bağışık değildi. Böylece, en popüler meme coin‘in fiyatı %8’den fazla düşerek 0,113 dolara ulaştı. Ancak ilginç bir şekilde, DOGE’nin fiyatı 18 Haziran’da belirlenen en düşük seviyeleri güncellemedi ve bu da güçlü bir talebe işaret ediyor olabilir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?