Şubat 12, 2024

Dogecoin için Güçlü Satış Riski: Yatırımcıların Gözü Bu Seviyelerde Olmalı!

Dogecoin yakın zamanda Elon Musk’ın da tweet’lerine rağmen alım-satım faaliyetlerindeki düşüşle de görüleceği üzere kan kaybediyor.

Analist Ali Martinez’in paylaştığı bir tahmine göre Dogecoin’in mevcut durumu, işlem hacminde kayda değer bir düşüş ve balina işlem sayısında bir azalma gerektiriyor. Sonuç olarak bu durum ticaret faaliyetlerinde bir gerileme olduğunu gösteriyor.

Bu, muhtemelen DOGE’ye olan ilginin veya güvenin azalması nedeniyle daha az kişinin DOGE satın aldığının, sattığının veya transfer ettiğinin bir işareti olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 1 milyon doların üzerindeki balina işlemleri önemli ölçüde azaldı ve 33,5 milyonluk hacimle 0,075 dolarlık fiyatla zirveye ulaştı. Bu da 773 milyona ulaştıkları bir ay öncesine göre önemli bir düşüşe işaret ediyor.

dogecoin işlem hacmi azalıyor

Dogecoin Teknik Analizlerde de Oldukça Kararsız

DOGE için çeşitli zaman aralıklarındaki teknik göstergelere ve fiyat modelleri ise uzun vadede 0,10 dolar ve kısa vadede 0,085 dolar olarak belirlenen direnç bölgesini kırmak için birçok kez mücadele ettiği ve birden fazla geri çekilme yaşadığı için kesin bir tahminde bulunmak zor görünüyor.

Mevcut momentum, MACD sinyal çizgisinin üzerinde konumlandırılan hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) çizgisi ile karakterize edilen ve yükseliş eğilimine işaret eden karışık bir tablo sunuyor. Aynı zamanda, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr seviye olan 48 civarında seyretmekte.

En yakın destek bölgesi 0,075 dolar ve 0,080 dolarda yer alırken, bu seviyelerin biraz altında olan 0,070 dolar en yakın alım ilgisinin artabileceği alan olarak görülüyor.

Dogecoin 0,0801 dolardan işlem görürken, son 24 saatte %3,32’lik bir düşüş kaydetti.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?