Şubat 23, 2023

Dogecoin Fiyatı Fırlayacak: Yapay Zekadan Önemli Tahmin!

Dogecoin hiç şüphe yok kripto para dünyasının en popüler üyelerinden birisi. Geçmişi 2013 yılına kadar dayanan ve aslında hiç de yeni bir oyuncu olmayan DOGE, aradan geçen zamanda oldukça güçlü bir topluluk yaratmayı başardı.

DOGE güçlü bir topluluğa sahip olsa da gelecekteki fiyat hareketini net olarak belirlemek diğer tüm kripto paralar gibi pek de mümkün değil. Fiyat birçok farklı değişkene bağlı olarak şekillenmektedir. Örneğin fiyat Mayıs 2021’de 0,68 dolara kadar yükseldikten sonra Aralık ayının sonunda 0,69 dolar gibi çok daha düşük bir değerdeydi.

Öte yandan Dogecoin’in 2023 yılındaki performansına yakından bakacak olursak %22,63 değer kazandığı görülmekte. Bu da yatırımcıların varlığa hala ilgi göstermeye devam ettiğinin somut örneklerinden biri. Topluluk sık sık “1 dolarlık seviyenin” hayal olup olmadığını tartışırken ilk hedef 0,69 dolarlık zirve fiyat olacaktır.

ChatGPT’ten Dogecoin Fiyat Tahmini

Herkese açık hale gelmesiyle popülerlik kazanan yapay zeka aracı ChatGPT, farklı değişkenlere dayanarak 2023 yılına kadar Dogecoin fiyat tahmini yaptı. Yapay zeka aracı birçok farklı değişken arasında benimsenme ve kullanım düzeyinin önemli olduğuna inanıyor.

Dogecoin önemli bir takipçi kitlesi kazanmış ve çeşitli çevrimiçi işlemler ve hayır amaçlı bağışlar için kullanılmış olsa da, ana akım bir ödeme yöntemi veya yatırım aracı olarak kullanımı sınırlı kalmaktadır. Dogecoin daha geniş bir benimseme ve kullanım alanı bulabilirse, bu durum gelecekteki fiyat artışını desteklemeye yardımcı olabilir.

Kurumsal Yatırımcıların Desteği Oldukça Önemli

Dogecoin fiyatının gelecekteki hareketini etkileyebilecek bir diğer faktör de bireysel yatırımcılardan ve kurumlardan gelen ilgi ve yatırım seviyesi olacak.

Diğer kripto paralar gibi Dogecoin’in fiyatı da büyük ölçüde spekülasyon ve yatırımcı duyarlılığı tarafından yönlendiriliyor. Eğer daha fazla yatırımcı Dogecoin ile ilgilenmeye ve onu satın alıp elinde tutmaya başlarsa, bu durum fiyatının yükselmesine yardımcı olabilir.

Ancak kripto para piyasasındaki anlık değişimler ve artan rekabet de tüm performansı etkileyebilecek kadar kritik bir detay.

Finans tahmin platformu CoinPriceForecast ise Dogecoin fiyatının 2030 yılına kadar önemli ölçüde artacağını öngörüyor.

ChatGPT Dogecoin fiyat tahmini

Tahmine göre meme coin fiyatı 2030 yılına kadar 0,28 dolara ulaşacak. Bu da ortalama %229’luk fiyat artışı anlamına geliyor.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?