Dogecoin Fiyatı Bu Gelişmenin Ardından Fırladı! Beklenen Destek Olabilir

Şirket sonunda resmileştirdi; Dogecoin (DOGE) ödemeleri, Cuma günü Tesla mağazasında hayata geçti, artık Elon Musk’ın favori kripto para birimi Tesla’da ödemeler için kabul ediliyor.

Bir aydan fazla bir süre önce Musk, Tesla’nın DOGE’u potansiyel bir ödeme yöntemi olarak deneyeceğini duyurmuştu. Bu açıklamayı takiben, hem Musk hem de firma bu konuyu dikkatlerden uzak tutmaya çalıştı. Ancak gizliliğe rağmen, Tesla’nın sırları bu haftanın başlarında sızdırıldı. Bir Twitter kullanıcısı, Tesla’nın ödeme sayfasında Dogecoin’in listelendiğine dikkat çekti. Yine de topluluk resmi onay beklerken Tesla, yalnızca Dogecoin’e özel bir destek sayfası başlattı ve şirket CEO’su Elon Musk’ta bu gelişmeyi bir tweet ile bildirdi:

“Dogeoin ile Tesla ürünü alınabiliyor.”


Dogecoin, Tesla’da çeşitli ürünler satın almak için kullanılabiliyor, ancak elektrikli arabalar ise bunların arasında bulunmuyor. Ancak müşterilerin, çocuklar için 1.900 dolarlık bir dörtlü bisiklet satın almak için meme tokenini kullanmalarına izin veriliyor. Bunun dışında CyberWhistle da 300 DOGE olarak fiyatlandırıldı.

DOGE ile alışveriş yapan kullanıcılar bir Dogecoin cüzdanına ihtiyaç duyacaktır. Ödeme işlemi sırasında, ödeme sayfası Tesla Dogecoin cüzdan adresini hem alfasayısal kod hem de QR kodu olarak görüntüler. Bu da kullanıcıların Dogecoin cüzdanlarına kolayca bağlanmasına ve para transfer etmesine olanak tanır.

Ayrıca şirket destek sayfasında, DOGE’un Tesla tarafından kabul edilen tek kripto para birimi olduğunu ve başka kripto para birimlerinin kabul edilmeyeceği açıklamasında bulundu:

“Tesla sadece Dogecoin’i kabul ediyor.” Diğer dijital varlıklar Tesla tarafından kabul edilemez veya algılanamaz. Satın alma işleminizi yapmak için Dogecoin kullandığınızdan emin olun. Başka herhangi bir dijital varlığın gönderilmesi, varlıkların kaybolmasına veya yok olmasına neden olabilir. Tesla’ya gönderilen Dogecoin dışı dijital varlıklar, alıcıya iade edilmeyecektir.”

Dogecoin [DOGE] Tesla Duyurusundan Sonra %20 Fırladı!

Piyasadaki diğer tüm kripto paralar kırmızı bir denizde boğulurken, DOGE, oldukça tatmin edici kârları cebe indirdi. CoinGecko verilerine göre Tesla’nın ödemeleri kabul edeceği haberin toplulukta yayılmasının ardından DOGE 0,2003 dolar seviyelerine kadar ilerleyerek büyük bir artış kaydetti. Ancak orijinal meme coin, yazım sırasında küçük bir geri çekilme yaşayarak 0,1991 dolar seviyesine kadar geriledi, bu da son 24 saat içinde yüzde 17’lik bir artış anlamına geliyor.

Bu gelişmeyi duyan kripto ve DOGE topluluğu büyük bir sevinç yaşadı. Telsa’daki potansiyel DOGE alımları, önümüzdeki günlerde meme kripto para birimi için çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlayabilir

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.