Eylül 2, 2023

Dogecoin Fiyat Analizi: Meme Coin’in Toparlanması Bu Önemli Faktöre Bağlı!


Dogecoin (DOGE) bugün daha geniş dijital para ekosistemindeki mevcut düşüş baskısına boyun eğiyor. Haber yazıldığı sırada, önde gelen meme coin, son 24 saat içinde % 0,60 düşüşle 0,0634 dolar fiyattan işlem görüyor. DOGE’nin gerileme ivmesi, meme coinin haftalık performansında bir düşüşe yol açacak kadar derin değil.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Dogecoin boğaları özellikle yükseliş eğilimli bir toparlanma bekliyor. Ancak genel düşüş görünümü bu büyüme için kayda değer bir darboğaz oluşturdu. Dogecoin Eylül ayına karışık bir performansla başladı ve çoğu trader kâr elde etti. Bu eğilim işlem hacmini %28 oranında düşürdü.

Ripple’ın XRP‘nin güvenlik statüsü konusunda SEC’ten gelen geçici temyize karşı koyduğu haberinden bu yana daha geniş piyasa gergin. Davadaki güncelleme Ripple ekosistemi içinde bölümlere ayrılmış olsa da, etkisi daha geniş pazar için büyük bir devrilme noktası olarak kabul edildi.

Davanın oluşturmaya hazırlandığı emsal, Dogecoin de dahil olmak üzere sektördeki diğer token’lar üzerinde temel bir etkiye sahip olacak ve büyümelerini birden fazla şekilde etkilemeye başladı.

Çok yönlü Dogecoin Artırıcı Faktörler

Daha geniş piyasa etkisinin yanı sıra DOGE, balinalar tarafından en çok talep edilen dijital para birimlerinden biri olmaya devam etti. Bu tekil faktör, Dogecoin’in fiyatını şu anda içinde bulunduğu mevcut çıkmazdan çıkarabilecek genel avantajı değiştirmede önemlidir.

Muhtemel balina tetikleyicisinin yanı sıra meme coin, X uygulamasının sahibi Elon Musk’ın favorisi olmaya devam ediyor. Bu etken meme coin’in toparlanmasına yardımcı olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?