Ocak 18, 2024

Dogecoin Fiyat Analizi: Meme Coin’den Ralli Gelecek mi, İşte Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri!


Son güncellenme : 18.01.2024 - 16:23

Popüler meme coin Dogecoin, gelecekte önemli bir fiyat artışı potansiyeline sahip olabilir. Meme coin, bakiyesi olan 5 milyon adresi aşmak ve Aralık ayında işlemlerde önemli bir artışa tanık olmak da dahil olmak üzere önemli kilometre taşlarına ulaştı.

Bu başarılar sadece Dogecoin’in büyüyen piyasa konumunu göstermekle kalmadı. Aynı zamanda altta yatan bir esnekliğe de işaret etti. Geçen yılın sonlarına doğru yaşanan hareketlilik Ocak ayında kayda değer bir fiyat artışına yol açtı.

Bununla birlikte, piyasadaki dalgalanma o zamandan beri fiyat düzeltmesine yol açarak DOGE sahiplerinin yarısından fazlasını Kasım 2023 başlarını anımsatan bir kâr seviyesinde konumlandırdı. Bu kriter, gelecekteki bir ralli için potansiyel bir sıçrama tahtası sunan kritik bir dönüm noktası olabilir.

Dogecoin fiyat grafiği

Sunulan DOGE grafiği incelendiğinde, bir dönüm noktasında bulunan bir piyasa ortaya çıkmaktadır. Fiyat hareketi, Dogecoin’in tipik olarak dinamik destek ve direnç seviyeleri olarak hareket eden hareketli ortalamaları arasında işlem görmesiyle 0,08 dolar civarında konsolidasyona işaret ediyor.

Temel yerel direnç 0,084 dolar civarında sabit dururken, destek seviyesi 0,077 dolar civarında seyrediyor. Bu sınırların ötesine geçecek kararlı bir hareket Dogecoin için bir sonraki trendin sinyalini verebilir.

On-chain veriler ve mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, Dogecoin için potansiyel bir fiyat hareketi senaryosu ihtiyatlı bir şekilde iyimser görünüyor. Destek seviyesi baskıyı sürdürebilir ve işlem hacimleri artmaya devam ederse, direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma ufukta olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere böyle bir senaryo, özellikle de daha geniş kripto piyasası duyarlılığının yükseliş eğilimini sürdürmesi halinde bir ralliyi tetikleyebilir. Aksine, desteğin düşüş eğilimli piyasa güçlerine yenik düşmesi halinde, daha düşük fiyat seviyelerinin yeniden test edilmesine tanık olabilir ve potansiyel olarak 0,07 dolarıın altındaki bölgelere meydan okuyabilir. Yatırımcılar temkinli olmalı ve sonraki fiyat hareketinin gücünün bir göstergesi olarak hacim destekli bir hareketi takip etmelidir.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?