Ocak 15, 2024

Dogecoin Fiyat Analizi: Meme Coin, Kritik Haftaya Girerken Yatırımcıları Ne Bekliyor?


Son güncellenme : 16.01.2024 - 11:40

Haftalık zaman dilimindeki teknik analiz, Dogecoin fiyatının Ekim 2022’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. Düşüş, Haziran 2023’te düşük bir seviyeye yol açtı. Dogecoin o zamandan beri artış gösterdi.

Ekim ayında daha yüksek bir düşük oluşturduktan sonra, meme coin fiyatı artış oranını hızlandırdı ve bir sonraki ay direnç trend çizgisinden çıktı. Trend çizgisi, kırılmadan önce 400 gün boyunca durmuştu.

Dogecoin fiyat analizi

Yatırımcılar piyasa koşullarını değerlendirirken RSI’ı bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğini veya satılıp satılmayacağını belirlemek için bir momentum göstergesi olarak kullanır.

RSI okuması 50’nin üzerindeyse ve eğilim yukarı doğruysa, boğaların hala bir avantajı vardır. Ancak okuma 50’nin altındaysa, bunun tersi doğrudur. Haftalık RSI, fiyat direnç trend çizgisini test ederken 50’de sıçradığı için sıçramayı destekliyor.

Dogecoin Fiyat Tahmini: Fiyat Trendi Tersine Çevirebilir mi?

Haftalık zaman dilimi teknik analizi yükselişin yeniden test edildiğini gösterirken, günlük grafik düşüş eğiliminde.

Günlük zaman dilimi, DOGE fiyatının Haziran 2023’ten bu yana yükselen bir paralel kanal içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Aralık ayında kırıldıktan sonra, fiyat direnç trend çizgisini iki kez tekrar test etti (yeşil simgeler).

Ancak, 2024’ün başında kanalın içinde gerilediği için yeterli esneklik göstermedi. 11 Ocak’ta DOGE, kanalın direnç trend çizgisini (kırmızı simge) doğruladı ve düştü.

Bu düşüş fiyat hareketine rağmen, kripto para trader’ı WorldOfCharts, DOGE fiyatının yakında önemli ölçüde artacağını öne sürdü. Paylaştığı tweette

Boğa flamasında konsolidasyon yakında kopuş bekleniyor. Başarılı kopuş %45-50 boğa rallisine yol açabilir.

şeklinde belirtti.

Ayrıca, Elon Musk hala elinde Dogecoin olduğunu doğruladı. Bununla birlikte, günlük RSI da karışık bir okuma veriyor. Gösterge artarken, hala 50’nin altında.

Sonuç olarak, DOGE fiyatının kanaldan mı yoksa orta çizgisinin altından mı çıkacağı gelecekteki eğilimi belirleyecektir.

dogecoin fiyat grafiği

Kanaldan bir kopuş, bir sonraki dirence 0,115 dolarda %45’lik bir artış başlatabilir. Tersine, orta çizgisinin altına düşmek, destek trend çizgisinde 0,062 dolarda% 25’lik bir düşüşe yol açabilir.

Kaynak : Bein Crypto

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?