Dogecoin (DOGE) Yükselişinin Ardındaki Olası Sebepler!

0

Dogecoin yakın zamanda yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirledi ve Twitter’da “#ToTheMoon” hashtag’i gündeme girerken 0.48 dolar seviyesi kırıldı.

Destekçileri tarafından “halkın kripto parası” olarak bilinen Dogecoin, geçtiğimiz aylarda, büyük ölçüde Reddit ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki kampanyalar sayesinde, kayda değer bir yükseliş kaydetti. Şimdi ise Dogecoin piyasa değeri açısından en büyük 5. kripto para haline geldi.

Son haftalarda Dogecoin görüldüğü üzere etkileyici bir ralliye imza attı. Peki bu yükselişin arkasında ne var? Oldukça yakın zamanda 0.4854 dolar’lık yeni ATH belirleyen Dogecoin için birkaç yükseliş sebebi sıralanabilir. İşte bunlar arasında en dikkat çekenleri:

  • Dogecoin’in başta Elon Musk olmak üzere birçok destekçisi var. Musk’ın Twitter paylaşımları sayesinde Dogecoin’in reko üstüne rekor kırdığı bilinen bir gerçek. Musk dışında da diğer dikkat çeken Dogecoin destekçisi Mark Cuban. NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban dün yaptığı Twitter paylaşımında Dogecoin için “Ürünler ve hizmetler için her geçen gün daha çok şirket Dogecoin kullanırsa o zaman bu coin de daha fazla kabul edilen bir paraya dönüşür. Dolayısıyla DOGE, sizin banka hesabınızdaki dolardan daha fazla satın alma gücüne sahip olabilir. Eğer faiz oranları fırlarsa ya da harcanan miktarda azalma olursa o zaman DOGE da fırlar. Evet, bir şaka şu anda yasal hale geldi.” ifadelerini kullandı. Bu isimlerin destekleri, Dogecoin’i daha güvenilir hale getiriyor ve bu sebeple de fiyatı olumlu etkiliyor olabilir.
  • Bunun yanında  eToro, Dogecoin’i listelediğini açıkladı. Yapılan resmi açıklamaya göre Dogecoin alım satımları geçtiğimiz gün aktif hale geldi. Bu desteğin de fiyatta olumlu bir etki yarattığı söylenebilir.
  • Ayrıca sıcak bir gelişme olarak Amerikan Ulusal Beyzbol Ligi ekiplerinden Oakland Athletics, Toronto Blue Jays maçı için Dogecoin ile bilet satışına başladığını açıkladı.

Dogecoin, her ne kadar şaka kripto parası olarak anılsa da destekçilerinin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın