Dogecoin (DOGE) ve Monero (XMR) İncelemesi: 11 Ocak 2021

0
190

Bitcoin’deki sert düşüş birçok alt koini de beraberinde sürükledi. Anlık 35 bin dolara düşen Bitcoin etkisini Türkiye için akşam saatlerinde altkoinlerde düşüşe neden oldu. Son günlerde yükseliş ivmesi yakalayan Monero için de işler iyiye gitmedi ve geri çekilmekten kurtulamadı. Dogecoin’de ise kötü giden işlere bir de Bitcoin darbesi etki etti ve düşüş DOGE için kaçınılmaz oldu.

Monero (XMR)

Son 7 günlük grafikler incelendiğinde Monero en iyi artış yakalayan varlıklardan birisiydi. Dirençlerde gösterdiği başarıyla beraber 120 dolar bandından 186 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı. XMR için  kırılma noktalarından birisi olan 150 dolar bandında kendini 2 kez test etse de yükselme eğrisini kaybetmedi.

Kaynak: Tradingview

Günün erken saatlerinde 180 dolar bandını test ettikten sonra düşüş yaşamaya devam etti. Sonuç olarak tekrar 150 dolar kırılma noktasını test etti. Bu nokta arasında şu anlık bir gerilme noktası olsa da yükselen bir ivmeyi yakalamaya çalışıyor. 158 dolarlık bir orta kırılım noktasını denemesi XMR için tekrar yükselişin de habercisi olabilir.

Haberin yazıldığı anlarda XMR 150,1 dolar seviyelerinden işlem görmemekteydi.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin son 7 günlük incelemelerde oldukça düşen ivmeden bir yol izlediği görülüyor. Buna ek olarak son 24 saatte %22’ye yakın bir değer kaybı yaşadı. Yaşanan devamlı konsolide halde 0,01 dolar seviyelerinde seyrederken gün içerisinde 0,006 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Basit hareketli ortalama (SMA) incelemesinde de düşüş görülüyor.

Kaynak: Tradingview

Göreli güç endeksine bakıldığında değer 50 baz puanın altına düştü. Alım- satım endeksindeki bu düşüş devam ederse DOGE için de düşüş kaçınılmaz olacaktır. 50 baz puanın üzeri tekrar test etmesi de yükselmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca Bitcoin ve Ethereum gibi başlıca varlıklardaki dalgalanmalarda düzelme görülür ve ivmelenme devam ederse doğrudan DOGE için etki edebilir. İlerleyen günler için dikkatli olmakta fayda var.

Haberin yazıldığı anlarda DOGE $0,0078 dolar seviyelerinden işlem görmemekteydi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın