Dogecoin (DOGE) için Uzun Vadede Yükselişin Önü Açık: 12 Ocak İncelemesi

DOGE için geçtiğimiz gün yaptığımız incelemede düşüş için sinyaller vardı fakat gün içerisinde %7’ye yakın bir değer kazandı. Ocak ayındaki yükselen performansının yerini düşüşlere bırakan varlık yeni yükselişler için bir aralık arıyor. Yeni dirençlerin test edilmesi oldukça samimi bir düşünce olacaktır.

Kaynak: Tradingview DOGE /USD

Sevilen varlık geçtiğimiz ayın sonu ve Ocak ayının başında 7 günlük bir alanda %250’ye yaran bir artış yakalamış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Bu yükselişi elinde tutamamış ve düşüşün önüne geçememişti. Düşüşün sürekliliğine karşı koyamayan varlık düşüşünü sürdürdü. DOGE gerek RSI değeri gerekse Bitcoin konsolide etkisiyle bir düşüşe yönelmişti. Ancak gün içerisinde yükselme işaretleri de gösterdi. Ancak yeni verilere bakıldığında 0,0069 dolarlık direnç seviyesi üzerinde tutunma çabası Doge için yükselme trendinin hala devam edebileceğini bizlere söylüyor. Uzun vadeli yatırımlarda etkisi olacak olan bu seviyenin üzerindeki değer yükselişin devamlılığını sağlayabilir.

Gün İçindeki Gelişmeler

Gün içerisindeki DOGE incelemelerinde geçtiğimiz aya denk gelen Fibonacci düzeltme noktası olan 0,618 geri çekilme noktasının üzerine gün içinde sıçrama yaptığı görülüyor. Bu seviyenin aşılması kısa vadede düşüşlere tanıklık eden DOGE için uzun vadede artışın olabileceğini gösterebilmektedir.

Tradingview DOGE /USD

Gün içindeki başka göze çarpan nokta ise azalan bir düzeltme kanalına doğru ilerleyişi olabilir. Bu azalan düzeltme kanalı, düşüşün düzeltici bir etkiye sahip olduğu ve yükselme için gereken bir durum olacaktır. Bunlara ek olarak MACD göstergeleri de RSI göstergesi de artışa geçmiş gibi duruyor. Bu yükselişlerin devamında kesişen bir MACD- RSI ikilisi de varlığın değerlenmesinde önemli rol oynayacaktır. Ancak bu etkilerden de önce DOGE’nin altında seyrettiği 0,00842 dolarlık direnci aşması ve tutunması gerekecektir.

DOGE / BTC Kırılmaya Destek Olabilir

DOGE/ BTC grafiklerine bakıldığında DOGE’nin BTC üzerindeki direnç noktalarında seyrelme direnç kırılması durumlarını bizlere gösteriyor. Bu direnç halindeki azalma da DOGE için yükselişin destekleyici bir göstergesi olabilir.

Kaynak: Tradingview DOGE/ BTC

Son olarak toparlamak gerekirse DOGE için yükselişin önü şu an için açık görünüyor. Bu noktalardaki DOGE aktivitesinin başarılı olması ilerleyen zamanlarda 0,175 doların üzerinde işlem görebileceğini söyleyebilir. Ayrıca BTC’ye karşı DOGE incelemesinde görülen direnç azalma çizgisinin uzun vadede zincirlerini kırabileceği ve DOGE için bir patlamanın gelebileceğini de gösteriyor.

Haberin yazıldığı anlarda DOGE 0,0080 dolardan işlem görüyordu ve piyasa değeri sıralamasında $1,019,766,445.90 dolar ile 35. sırada yer alıyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.