Ocak 29, 2022

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: DOGE Yakında 0.19 Dolara Dönebilir!

Dogecoin fiyatı yavaş yavaş aşağıya doğru kaymaya devam ediyor, hatta yeniden bu modele dönmeden önce “düşen kama modelinin altına” düşüyor gibi görünüyor. Bu durum, o kama deseninin yapısının oyunda kaldığı ve uygulamaya çok çok yakın olduğu anlamına gelebilir.

DOGE Fiyatı Düşen Bir Kama Modelinin, Bir Çöküşünde veya Rallisinin ‘Sınırında’ Yer Alıyor

Dogecoin (DOGE) fiyatı, Ocak ayının çoğunluğu için bir değişim ve git-gel durumundaydı. %50’nin üzerinde bir fiyat dalgalanması, ardından %44’lük bir düşüş ve ardından %30’luk bir ralli, boğalar ve ayılar için önemli bir endişe yarattı.

Düşen kama deseni, Dogecoin fiyatı için çok önemli bir faktördür. Düşen kama, en güçlü standart geometrik yukarı dönüş formasyonudur. Fazlalığın tanımıdır ve genellikle zaten aşırı satılmış bir pazarın aşırı düşük seviyelerinde ortaya çıkar.

Bulkowksi’ye göre, daha sonra geri çekilen formasyonun üzerindeki kırılmalar son derece nadir yaşanır ve neredeyse şimdiye her zaman düşüş trendinin devam etmesine neden oldu. Bununla birlikte, Dogecoin fiyatı düşen kamanın üstünde ve ardından altında kırıldıktan sonra, satıcılar daha fazla satışla taahhütte bulunamadı veya isteksizdi.

Fiyattaki sert dalgalanmaların nihai sonucu, düşen kama deseni içinde bir dengeye dönüşle tamamlanabilir. DOGE fiyatı düşmüş olsa da yapısal olarak değişen pek bir şey olmadı. Dogecoin fiyatının bir sonraki kırılmanın yönüne karar vermesi için zaman çerçevesi hızla yaklaşıyor, kamanın zirvesi 2 Şubat’ta gerçekleşecek.

Düşen kamanın üzerinde bir kırılma istatistiksel olarak en olası harekettir ancak boğalar başka bir git-gel olayını önlemek istiyorsa, DOGE’nin 0,19 dolar değer alanının yakınında trend çizgisinin en az %20 ila %25 üzerinde hareket etmesi gerekecek.

Aşağı yönlü riskler hala önemini korurken, Dogecoin her zaman 0.16 dolar fiyat seviyesinin altında herhangi bir zamanda hızlı bir satış riski altındadır. Hacim Profili 0,16 ila 0,09 dolar arasında son derece ince kalacaktır, bu nedenle mevcut değer alanı için sıkı duruşlar gereklidir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.