Dogecoin (DOGE) Düşüşü Devam Edecek Mi? Bu Göstergelere Dikkat!

0
423

Elon Musk, Dogecoin hakkındaki son tweet’inde Dogecoin balinalarına pozisyonlarını boşaltmaları için bir çağrıda bulunmuştu. Musk, DOGE‘un harika olduğunu ve büyük sahiplerin yoğunluğu azalırsa onu “tamamen destekleyeceğini” düşünüyor.

Bunların yanında veri sağlayıcısı Santiment’in yakın tarihli bir raporuna göre, Dogecoin’in sosyal hacmi, son iki hafta içinde büyük ölçüde azaldı. Geçtiğimiz haftalarda dijital varlığı destekleyen birkaç Elon Musk tweet’leri sayesinde sosyal hacim rekor seviyelere ulaşmıştı. Değişim aşağıdaki tablo da daha net görülebilir.

Dogecoin’e olan ilginin azaldığı bir gerçek, fakat bu DOGE fiyatının daha da düşmesi gerektiği anlamına mı geliyor? Rapora göre evet, çünkü sosyal hacim ve ticaret hacmi fiyatla net bir farklılık oluşturdu.

Çok sık gerçekleşmeyen bu kalıp, geçmişte güvenilir bir şekilde zirveleri öngörmüştür. Ek olarak, Elon Musk’ın çağrısına bakılırsa, Dogecoin balinalarının ağı daha merkeziyetsiz hale getirmek için konumlarını terk etmesi pek olası görünmüyor.

9 saatlik grafikte Dogecoin, azalan bir paralel kanal oluşturdu ve sadece alt sınırı savundu. TD Sıralı göstergesi, kısa vadede boğalara üstünlük sağlayan bir satın alma sinyali sundu.

26-EMA ile çakışan 0.061 dolar’lık temel direnç seviyesinin üzerindeki bir kırılma, Dogecoin fiyatını hızlı bir şekilde 0.067 dolar’a kadar çıkarabilir, bu da modelin yüksekliğini referans noktası olarak kullanarak hesaplanan %10’luk bir harekettir.

Bunların yanında, In/Out of the Money Around Price (IOMAP) grafiği, Dogecoin için 0.053 dolar’ın üzerinde çok fazla direnç olduğunu ve bu sebeple bir düşüş olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. 0.0489 ile 0.05 dolar arasında yalnızca bir temel destek alanı bulunuyor ve bu aralığı kaybetmek Dogecoin’i 0.045 dolar’a kolayca düşürebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın