Dogecoin (DOGE) Beklenildiği Gibi 1 Dolara Ulaşabilir Mi?

0

Dogecoin (DOGE) yalnızca günün coin’i değildir. Şaka parası, 92 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahiptir. Hayali gelebilir, ancak birkaç kuruş bile etmeyen bir şaka coin’i şimdi 0.66 doların üzerinde bir değere sahip.Geçtiğimiz günlerde 0.69 dolarlık göstergesine ulaşmasının ardından, topluluk şimdi coin’i 1 dolar işaretine doğru itiyor ve bu konuda oldukça iyimserler.

Trader ve analist Ben Armstrong, coin’in yeni belirlenen hedefi vurma ihtimali hakkında şunları söyledi:

Kesinlikle bir dolara ulaşabileceğini düşünüyorum. Bu noktada ulaşıp ulaşmayacağıyla ilgili bir soru olduğunu sanmıyorum. Sadece an meselesi.”

Bununla birlikte Armstrong, fiyatın 1 dolar işaretine dokunduktan sonra çok ileri gidemeyeceğini de hızlıca ekledi. Ayrıca:

“Dogecoin, kriptoda şahit olduğum en çılgın grafiklerden birine sahip. Yıllardır hiç böyle bir şey görmedim. ”
yorumunda bulundu.

Kaynak: Tradingview

Gün içinde, CMC’de dördüncü sırada yer alan Dogecoin’in fiyatı 0.72 dolar işaretinin üzerinde dalgalanıyordu. Şaka coin, yalnızca geçen hafta içinde yüzde 98.97 oranında keskin bir artış gördü. Aslında, TradingView’in çizelgesinde gösterildiği gibi Elon Musk son tweetini yayınlayınca, DOGE’un fiyatı hızla yükselmeye başladı. DOGE ayrıca sabah saatlerinde 0.7376 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Kaynak: Tradingview

Ancak, doygunluk noktasına ulaştıktan sonra, coin’in fiyatı önemli ölçüde düştü. Popülerlik ve güvenilirlik mutlaka aynı şey anlamına gelmiyor. Aynı konuda uyaran Armstrong:

“Bu noktada işler riskli hale geliyor … DOGE kesinlikle portföyümde uzun vadeli olmasını beklediğim bir şey değil. Diğer coin’lerin bir kısmı kadar değerli değil.” yorumunda bulundu.

Yılbaşından Bugüne (YTD) tahminleri, Dogecoin’in 2021’in başından bu yana yüzde 12.000’in üzerinde yükseldiğini gösteriyor. Öte yandan, ETH yalnızca yüzde 369 büyürken, BTC aynı zaman diliminde sadece yüzde 95’lik bir artışa tanık oldu.

Kripto borsası Gemini’nin kurucusu Tyler Winklevoss,  son zamanlarda benzer konular hakkında şunları söyledi:

“DOGE hakkında istediğinizi söyleyin, ancak para arzı ABD dolarından daha zor, daha şeffaf ve daha öngörülebilir. Gerçek şaka bu. “

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın