Dogecoin (DOGE) Beklenildiği Gibi 1 Dolara Ulaşabilir Mi?

Dogecoin (DOGE) yalnızca günün coin’i değildir. Şaka parası, 92 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahiptir. Hayali gelebilir, ancak birkaç kuruş bile etmeyen bir şaka coin’i şimdi 0.66 doların üzerinde bir değere sahip.Geçtiğimiz günlerde 0.69 dolarlık göstergesine ulaşmasının ardından, topluluk şimdi coin’i 1 dolar işaretine doğru itiyor ve bu konuda oldukça iyimserler.

Trader ve analist Ben Armstrong, coin’in yeni belirlenen hedefi vurma ihtimali hakkında şunları söyledi:

Kesinlikle bir dolara ulaşabileceğini düşünüyorum. Bu noktada ulaşıp ulaşmayacağıyla ilgili bir soru olduğunu sanmıyorum. Sadece an meselesi.”

Bununla birlikte Armstrong, fiyatın 1 dolar işaretine dokunduktan sonra çok ileri gidemeyeceğini de hızlıca ekledi. Ayrıca:

“Dogecoin, kriptoda şahit olduğum en çılgın grafiklerden birine sahip. Yıllardır hiç böyle bir şey görmedim. ”
yorumunda bulundu.

Kaynak: Tradingview

Gün içinde, CMC’de dördüncü sırada yer alan Dogecoin’in fiyatı 0.72 dolar işaretinin üzerinde dalgalanıyordu. Şaka coin, yalnızca geçen hafta içinde yüzde 98.97 oranında keskin bir artış gördü. Aslında, TradingView’in çizelgesinde gösterildiği gibi Elon Musk son tweetini yayınlayınca, DOGE’un fiyatı hızla yükselmeye başladı. DOGE ayrıca sabah saatlerinde 0.7376 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Kaynak: Tradingview

Ancak, doygunluk noktasına ulaştıktan sonra, coin’in fiyatı önemli ölçüde düştü. Popülerlik ve güvenilirlik mutlaka aynı şey anlamına gelmiyor. Aynı konuda uyaran Armstrong:

“Bu noktada işler riskli hale geliyor … DOGE kesinlikle portföyümde uzun vadeli olmasını beklediğim bir şey değil. Diğer coin’lerin bir kısmı kadar değerli değil.” yorumunda bulundu.

Yılbaşından Bugüne (YTD) tahminleri, Dogecoin’in 2021’in başından bu yana yüzde 12.000’in üzerinde yükseldiğini gösteriyor. Öte yandan, ETH yalnızca yüzde 369 büyürken, BTC aynı zaman diliminde sadece yüzde 95’lik bir artışa tanık oldu.

Kripto borsası Gemini’nin kurucusu Tyler Winklevoss,  son zamanlarda benzer konular hakkında şunları söyledi:

“DOGE hakkında istediğinizi söyleyin, ancak para arzı ABD dolarından daha zor, daha şeffaf ve daha öngörülebilir. Gerçek şaka bu. “

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.