Dogecoin, Bir “Şaka Coin’den” Daha Fazlası Olma Yolunda İlk Adımı Mı Atıyor?

Dogecoin bir kez daha hazır ve çalışır durumda! Hem de bu sefer kendi grubunun sürü lideri olarak. “Şaka Coin” bu yıl; inişli çıkışlı, hızlı bir yolculuğa çıktı. Musk’ın SNL görünümünün ardından gelen fiyat dalgalanması da bunun bir örneğiydi.

Bu dalgalı dönemi geçtikten sonra Dogecoin güvenli bölgeye ulaşmış olabilir mi? Bu ancak Dogecoin topluluğu gerçekten tam olarak yerleşince cevaplanabilecek bir soru.

Daha önce de bildirdiğimiz üzere; kendini “Dogefather” ilan eden Tesla CEO’su, dün en sevdiği kripto para birimini tanıtmak için başka bir girişimde daha bulundu. Musk’un bu tweet’inin zamanlaması ilginçti, çünkü o sırada kripto piyasası, Tesla’nın BTC ödemelerini askıya almasının ardından kayıplarını telafi etmeye çalışıyordu.

Musk son tweet’inde şu yorumu yaptı: “Sistem işlem verimliliğini artırmak için Doge geliştiricileriyle birlikte çalışmak. Potansiyel olarak umut verici.”

Geçmişte de olduğu gibi, DOGE’un fiyatı bu tür spekülatif bir haberin ardından tekrar yükseldi. Hatta son 24 saatte yaklaşık %48 arttı. Yazım sırasında, Shibu Inu’dan ilham alan şaka coin 0.5654 dolardan işlem görüyordu. Bu artışa katkıda bulunan bir diğer faktör, popüler kripto borsası Coinbase’in yakında Dogecoin ticaretini sağlayacağı haberi oldu.

Kaynak: Coinstast

Dünyanın en zengin ikinci adamının, AppSwarm Corp ve DogeLabs.Io ile işbirliği sonucunda, DOGE sisteminin işlem verimliliğinde bir artış görülebilir. Buradaki ana odak, DOGE blockchaininin üzerine uygulamalar oluşturmak amacıyla küresel bir geliştirme grubu oluşturmak olacaktır. DevOps ekibi farklı coğrafi konumlara (Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Güney Amerika) genişlemeyi planlıyor.

DogeLabs CEO’su Tom Bustamante: “New York City ve Tulsa, Oklahoma‘da kendi geliştirme ekiplerimizi kurarken, plan aynı zamanda dünyanın dört bir yanından DOGE blockchaini inşa etmek isteyen geliştiricileri bir araya getirmektir” dedi ve ekledi:

“DOGE, hızlı bir şekilde bir şaka coin’den; gerçek kuruluşlarla birlikte, gerçek bir para birimi haline geliyor.”

Dogecoin’e yönelik eleştirilerin çoğu, düzensiz çalışan bir ekip yüzünden, DOGE’un gelişiminin uzun süredir durduğu iddiasına yöneliktir. Yukarıda belirtilen gelişmeler bu karakterizasyona karşı koyma girişimleridir.

Bununla birlikte, Musk’ın katılımının tepkiden nasibini aldığını belirtmekte fayda var. Dogecoin’in çekirdek geliştiricisi Sporklin de, Musk’ı eleştirenlerden biriydi. Geliştirici geçmişte Elon Musk’la ilgili şu yorumu yapmıştı:

Elon, sosyal medyada yıllardır Dogecoin ile oynuyor. Ancak son zamanlarda insanlar onu başka bir şeye dönüştürmeye çalıştılar … İşler değişmiyor … Elon hiçbir şeye katılmıyor, Elon’un projeler, listeler, anlaşmalarla hiçbir ilgisi yok. O bir trol. ”

Dogecoin’in şu anki geliştiricileri ise, en hafif tabirle, bu konu hakkınad kaçamak davrandılar.

Yeni bir şirketin Dogecoin’de geliştirme hizmetleri sunmaya başladığının farkındayız. Lütfen bunun Dogecoin Core’u sürdüren herhangi bir ekiple ilgili olmadığını unutmayın.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.