Dogecoin Artık Twitter ve Ford’dan Daha Değerli!

0

Dogecoin yazım esnasında 50.3 milyar dolar değerinde! Bu da Amerikan çok uluslu otomobil üreticisi Ford Otomotiv Şirketi’nden (45.2 milyar dolar) ve sosyal medya devi Twitter’dan (44.1 milyar dolar) daha değerli olduğu anlamına geliyor.

Altcoin yazım sırasında AssetDash sıralamasında 252. sırada yer alıyor ve 254 numaralı Newmont Corporation’ı ve 256 numaralı ING Bank’ı geçmiş durumda. Newmont, dünyanın en büyük altın madenciliği şirketidir ve 50 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.

Şu anki piyasa değeri, yalnızca yedi yıl önce 6 Aralık 2013’te piyasaya sürüldüğü göz önüne alınırsa kayda değer bir başarıdır; Twitter ve Ford sırasıyla 2006 ve 1903’te kurulurken, Dogecoin’in büyümesi, Elon Musk ve ünlü iş adamı Mark Cuban’ın sosyal medyada coin’i desteklediklerini belirtmelerinden sonra 2021’de hızlandı.

DogeFather

Dogecoin’in son zamanlardaki gücü, Musk’ın bu önümüzdeki hafta sonu Saturday Night Live’a ev sahipliği yapacağı yaklaşan performansıyla bağlantılı olabilir. Bazı trader’lar, maruz kalmanın Dogecoin’in daha da fazla ivme kazanmasına yol açabileceğine inanıyor. Bu nedenle de Saturday Night Live programı, Musk tarafından şovdaki performanslarından birinde Dogecoin’den bahsedilirse, coin’in değerinde bir patlama bekleyen Musk ve izleyiciler için muazzam bir platform sağlayacak.

Dogecoin kripto para birimi, geleneksel bankacılık ücretleri olmayan bir ödeme sistemi kurmak isteyen, her ikisi de yazılım mühendisi olan, Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından oluşturuldu. “Doge” internet meme’ine olan benzerliği kullanılarak bir şaka olarak başlatılmıştı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın