Şubat 1, 2024

Dogecoin Ağında Devasa Artış: 890.000 Kullanıcı Ne Anlama Geliyor?

Önde gelen meme coin Dogecoin ağı son birkaç gündür oldukça hareketli veriler sunuyor. Ağa son birkaç gün içinde eklenen 890.000 yeni adresle ağ büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

IntoTheBlock’a göre, son yedi gün içinde 890.000’den fazla yeni Dogecoin adresi oluşturuldu. Yeni kullanıcıların ilk işlemlerini tamamlamasıyla birlikte ağ aktivitesi de arttı ve yeni benimseme oranı %86’ya ulaştı.

IntoTheBlock’un yeni benimseme oranı istatistiği, belirli bir günde tüm aktif adresler arasında ilk işlemini gerçekleştiren yeni adreslerin oranına göre hesaplanmakta. Yeni kullanıcıların benimsenme oranını yansıtarak, yeni gelenlerin oluşturduğu toplam faaliyetin oranı hakkında fikir vermekte.

Bu gösterge, yeni kullanıcı benimsemesi açısından ağın büyümesi hakkında bilgi vermekte. Dogecoin örneğinde olduğu gibi daha yüksek bir yüzde, daha fazla yeni kullanıcı benimsemesiyle büyüyen bir ağ anlamına gelebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto para analisti Ali, ağdaki çarpıcı bir büyüme yaşandığını ve yeni adreslerin bir önceki haftaya göre %100 gibi şaşırtıcı bir oranda arttığını gözlemledi. 29 Ocak’ta rekor kıran 247.240 yeni DOGE adresi oluşturularak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı.

Özellikle, geçtiğimiz yıl DRC-20 token standardının ortaya çıkması Dogecoin ağ aktivitesinde önemli bir artışa yol açtı.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?