Mart 8, 2024

Dogecoin 6x’lik Ralli ile Gündemi Alt Üst Edebilir: İşte O Tarih!

Dünyanın en büyük meme coin Dogecoin, son haftalardaki büyük fiyat artışının ortasında yatırımcıların radarında kalmaya devam ediyor. Son 24 saat içinde fiyat %10 daha artarak 23,93 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0,1669 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin Fiyatı Nisan Ortasına Kadar 1 Doları Görebilir

Geçtiğimiz ay %108 değer kazanan DOGE, analistlerin önümüzdeki rallide hala yüksek potansiyel olduğu yorumuyla öne çıkıyor. Ali Martinez, Dogecoin’in fiyatına ilişkin cesur bir tahminde bulundu. Martinez, tarihsel trendlere dayanarak fiyatın Nisan ortasına kadar 1 dolara ulaşma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Bu, dünyanın en büyük meme coin‘inin bundan sonraki bir ay içinde 100 milyar dolarlık bir varlık olacağı anlamına geliyor. Martinez’in tahmini, DOGE fiyatının 2021’in son boğa koşusu sırasında ve ondan önce yaşadığı parabolik ralliye dayanmaktadır.

Altcoin Sherpa da Dogecoin için 1 dolarlık fiyat hedefiyle benzer bir görüşü paylaştı. Trader, özellikle 0,20 ve 0,35 dolar seviyelerindeki iki önemli direnç seviyesini yakından izliyor. Trader, “Grafik bana umut veriyor. 650 günlük bir dalgalanma döneminden sonra yukarı yönlü hareket etti. Yaklaşan ilgi çekici bölgeler 0,20 ve 0,35 dolar seviyelerinde” yorumu yaptı.

DOGE Balina İşlemleri

Son veri analizine göre IntoTheBlock, en az 1 milyon dolar değerinde Dogecoin’e sahip olan ‘DOGE milyonerlerinin’ sayısında önemli bir artış olduğunu bildirdi. Bu artış özellikle Şubat ayının sonlarından bu yana dikkat çekmektedir ve kripto piyasasında genellikle köpekbalıkları veya küçük balinalar olarak sınıflandırılan 1 milyon ila 10 milyon dolar aralığındaki yatırımcılarda önemli bir artış gözlemlenmektedir.

DOGE değerindeki bu artışın bir sonucu olarak, bu yüksek değerli sahiplerin toplam sayısı 800’ü aştı. Bu da ekosistemdeki yüksek seviyeli yatırım faaliyetlerinde kayda değer bir artışa işaret etmektedir.

Daha önce aktif olmayan bir Dogecoin cüzdanı, 10,2 yıllık bir uyku döneminin ardından aniden aktif hale geldi. Blockchair.com’dan alınan verilere göre, bu cüzdan şu anda 747.645 DOGE tutuyor ve bu da mevcut değere göre yaklaşık 119.623 dolara denk geliyor.

Perşembe günü, bu cüzdanın gizemli sahibi, önemli varlıklarından başka bir cüzdana 100 DOGE’lik bir transfer başlattı.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?