Kasım 23, 2022

DOGE ve SHIB için Bu Seviyeleri Bekleyin: Yükseliş Geliyor!

Dogecoin (DOGE) fiyatı uzun ve kısa vadeli bir direnç çizgisinden çıktı. Shiba Inu (SHIB) fiyatı ise aralığının üst kısmını geri almaya çalışıyor. Önde gelen meme coin ‘ler için kritik seviyeler belirlenirken, yatırımcılar güçlü hamleler için teknik analizleri yakından takip etmeli.

DOGE Ralliye Hazır Gibi Görünüyor

Dogecoin (DOGE), piyasa değerine göre en büyük meme coin olarak ön plana çıkıyor. DOGE fiyatı 1 Kasım’dan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına geriledi. Bu aşağı yönlü hareket 9 Kasım’da 0,07 dolarlık düşük bir seviyeyi yarattı. Dogecoin fiyatı ise o zamandan beri artıyor. Fiyat son 24 saatte içerisinde direnç çizgisinden çıkmayı başardı.

Dogecoin fiyatı kırılmadan önce RSI’daki (yeşil çizgi) yükseliş sapması ile birleşen bir ‘çift dip’ formasyonu oluşturdu.

Sonuç olarak, kısa vadeli DOGE fiyat tahmini yükseliş yönünde. Ortalama 0,11 dolarlık fiyatlar şu an en olası senaryo.

Dogecoin fiyat grafiği

Uzun vadeli hareket ise haftalık grafik de yükseliş görünümü mevcut. Dogecoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana uzun vadeli azalan direnç çizgisinden çıktı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yaşanan kırılmanın ardından, 0,12 dolarlık direnç alanı tarafından red yedi. Kripto piyasasının geri kalanında görülen aşağı yönlü bir hareket Dogecoin’de de görüldü. Şu anda, DOGE fiyatı hattı destek olarak doğruluyor.

Ayrıca, haftalık RSI 50 çizgisini destek olarak doğruladı. Bu doğrulamaların her ikisi de başarılı olursa, yukarı doğru bir hareket olası.

Sonuç olarak, Dogecoin fiyatı 0,12 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmayı başarırsa, artış oranı büyük ölçüde hızlanabilir.

Shiba Inu Fiyatı da Hareketli Kaldı

Shiba Inu fiyatı 15 Ağustos’tan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu hat Kasım ayının başında birkaç kez reddedildi (kırmızı daire) ve kripto para piyasasının geri kalanında da görülen aşağı yönlü bir hareketi başlattı.

Buna ek olarak, şu anda direnç sağlaması beklenen 0,0000097 dolarlık alandan bir kırılmaya neden oldu (kırmızı simge).

Nitekim, günlük RSI yükseliş sapması mevcut. Dahası, SHIB fiyatı çift dipli bir model oluşturdu. Sonuç olarak, SHIB fiyatını bir kez daha direnç çizgisine taşıyacak yukarı yönlü bir hareket oldukça olası. Direnç çizgisinden 0,000011 dolarlık potansiyel bir kırılma, artış oranını hızlandıracaktır.

Öte yandan, 0,0000097 dolar alanından veya direnç çizgisinden bir ret düşüş yönünde olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?