Şubat 24, 2023

DOGE ve SHIB Rekabeti Kızışıyor: Kazanan Taraf Kim Olacak?

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) kripto para piyasasındaki en popüler meme coinler arasında yer alıyor. Her iki proje de boğa koşuları sırasında yatırımcıları milyonerlere dönüştürdü ve sıkı bir hayran kitlesi yakalamayı başardı. Bununla birlikte, her projenin fiyatlarıyla ilgili yerine getirilmemiş hedefleri olduğunu biliyoruz.

Birbirine rakip iki proje meme coin’lerden Dogecoin 1 dolar hedefini hala ararken, Shiba Inu 0,01 dolar hedefini aramakta. DOGE’un bu fiyata ulaşabilmek için %1079 yükselmesi gerekirken SHIB’in %75830 gibi bir oranda yükselmesi gerekiyor.

Dogecoin ve Shiba Inu Hedeflerine Nasıl Ulaşabilir?

Dogecoin, çoğunlukla Elon Musk ve Twitter ile ilgili haberlere bağlı olarak fiyat artışı kaydetti. Neredeyse on yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana, tokenin fiyatı hiçbir zaman 1 doları geçmedi. Ancak Musk, DOGE ödemelerini sosyal medya platformuna entegre ederse proje 1 dolarlık seviyeyi aşmayıı başarabilir.

DOGE, bazı ciddi teknolojik yükseltmelerden geçerse bazı sağlıklı kazançlar kaydetme potansiyeline sahip. DOGE, ödemeler için kullanılmasının dışında çok fazla kullanım alanına sahip değil.

Öte yandan Shiba Inu, yaklaşan Shibarium lansmanından faydalanmaya çalışıyor. Ancak, piyasalar 2022’den bu yana hala toparlanamadığı için şu anda %75830,14’lük bir ralli pek olası görünmüyor. Dogecoin gibi Shiba Inu da benimsenmesini sağlamak için daha fazla kullanım alanına ihtiyaç duyacaktır. Çok sayıda gerçek hayat kullanımı olmadan, projelerin kendi hedeflerine ulaşması çok uzun zaman alacaktır.

Bununla birlikte, Dogecoin hedefine Shiba Inu’dan daha hızlı ulaşma ihtimaline sahip. Proje, teknoloji dünyasının en etkili isimlerinden biri olan Elon Musk tarafından destekleniyor. Dahası, SHIB’in 0,01 dolara sahip olduğundan 1 dolar daha kısa bir yolculuğu var. Ve Twitter’ın DOGE’u kabul edebilecek ödeme seçeneğini başlatmasıyla birlikte, orijinal meme coin rakibini bu cephede yenmeye hazır görünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?