Eylül 4, 2023

Cardano için İyi Haber: Djed Stabilcoin Yaygınlığını Arttırabilecek Güncelleme Aldı


Cardano ağının aşırı teminatlı stabilcoin’i Djed, yeni bir güncelleme aldı. Stabilcoin’in ihraççısı COTI, attığı bir tweet ile sürekli iyileştirme sürecinin bir parçası olarak Djed’in kodunda bir yükseltme gerçekleştirdiğini duyurdu.

Djed protokolünün, mevcut durumu ve bekleyen emirleri dikkate alarak fiyatları hesaplamak ve işlem maliyetlerini teklif etmek için kullanılan zincir endeksi yükseltildi.

Yükseltilen sürüm, zincir endeksinin sağlamlığı ve ölçeklenebilirliğinde iyileşme sağlıyor. Ayrıca, geçersiz döviz kurlarının neden olduğu hatalar azaltılarak performans iyileştirilecek.

DJED veya Shen sahibi olan her katılımcı cüzdanın mevcut durumunu yansıtan ve emir üretmeye yardımcı olan bir uygulama olan Pub User da bir yükseltme aldı. Uygulama, yanıt verme, performans ve ölçeklenebilirlikte artış sağlayacak şekilde geliştirildi.

Djed Stabilcoin Yaygınlığını Arttırmaya Çalışıyor

Djed stabilcoin Ocak ayının sonunda piyasaya sürüldü ve amaçlandığı gibi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Protokol, bazı stabilcoin’lerin sabitlerini kaybettiği çeşitli olaylara rağmen, başlangıcından bu yana yaklaşık sekiz ay boyunca sabitini hiç kaybetmedi.

Yukarıda belirtilen ve platformun performansını optimize eden değişikliklerin yanı sıra COTI, son güncellemenin daha fazla kullanıcıyı protokole katılmaya teşvik etmeyi amaçladığını belirtti. Bunu başarmak için, operasyonel ücretlerde ve basılabilecek veya yakılabilecek minimum DJED veya SHEN miktarlarında bazı değişiklikler duyurdu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere güncellenen koşullar şu şekildedir: SHEN ve DJED için yeni minimum basım ve yakma miktarları sırasıyla 200 SHEN ve 200 DJED’dir. İndirimli operatör ücreti artık beş ADA’dır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?