Ocak 31, 2024

Dikkat: Şubat Ayında Milyonlarca Dolarlık Token’ın Kilidi Açılıyor, İşte O Kripto Varlıklar!


Token kilit açılışı kripto piyasasından genellikle merak edilen bir durumdur. Büyük token kilitlerinin açılması kripto piyasasını etkileme potansiyeline sahiptir. Özellikle, Optimism (OP), Avalanche (AVAX), The Sandbox (SAND), Aptos (APT) ve Sui (SUI) gibi projeler, en yüksek kilit açma oranına sahip olanlar arasında yer alıyor.

Genellikle yeni bir kripto projesi başlatıldığında, token’lar belirli bir süre boyunca kilitli kalır. Bu süre zarfında da sahipleri tarafından işlem göremez. Ancak token kilidi açıldığında, sahipler artık token’larını satabilir veya devredebilir.

En Büyük Token Kilit Açma İşlemi

Derlenen verilere göre, çeşitli kripto projeleri toplamda yaklaşık 982.78 milyon dolar değerinde tokenin kilidini açacak. Bu projeler arasında Avalanche’ın token kilidini açma miktarı en yüksek olanıdır.

Token Unlocks’tan alınan aşağıdaki ekran görüntüsü, 22 Şubat’ta Avalanche’ın dolaşımdaki arzının %2.60’ının kilidini açacağını gösteriyor. Mevcut piyasa fiyatına göre, kilidi açılacak olan 9.54 milyon AVAX token’ı tam 344.17 milyon dolarlık değere sahiptir.

kripto

Aptos Token Kilitleri Bir Kez Daha Fiyatının Düşmesine Neden Olacak mı?

Aşağıdaki ekran görüntüsü, Aptos’un 11 Şubat 2024 tarihinde açacağı token sayısını gösteriyor. Görüntü 229,54 milyon dolar değerinde 24,84 milyon APT tokenının kilidini açacağını gösteriyor.

kripto

Proje daha önce 12 Ocak 2024 ve 12 Aralık 2023 tarihlerinde de aynı miktarda token’ın kilidini açmıştı. Önceki kilit açma işlemleri sırasında, aşağıdaki ekran görüntüsü APT tokenlarının fiyatının sırasıyla %17,94 ve %14,10 oranında düştüğünü göstermektedir.

Kilit açma işleminin ardından token fiyatlarında yaşanan düzeltmenin 11 Şubat 2024 tarihinde de tekrarlanması mümkün mü?

kripto

95 Milyon Dolar Sandbox Dolaşıma Girecek

Sandbox, Şubat ve Ağustos aylarında olmak üzere yılda iki kez token kilidini açmaktadır. Projenin 2024 yılı için ilk açılışının 14 Şubat 2024 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Aşağıdaki ekran görüntüsü, projenin dolaşımdaki arzın %9,19’unu oluşturan 205,59 milyon SAND tokenının kilidini açmasının planlandığını göstermektedir. Mevcut piyasa fiyatına göre tokenlar 95,47 milyon dolar değerindedir.

Piyasaya Milyonlarca Dolar Optimism ve Sui Sürülecek

Şubat ayının son gününde Optimism, çekirdek katılımcılar ve yatırımcılar için 24,16 milyon OP tokenini dolaşıma sokacak. Bu haber yazıldığı sırada, bu tokenler 76,58 milyon dolar değerindeydi.

Ek olarak Sui, 54 milyon dolar değerinde 34,62 milyon token piyasaya sürecek. Sui token kilidinin 3 Şubat’ta açılması planlanıyor.

Kripto trader’ları ve yatırımcıları token kilitlerinin açılması gibi olayları takip etmektedir. Bununla birlikte, olayın mutlaka bir token fiyatının düşmesine neden olmayabileceğini belirtmek gerekir. Token’ların performansı çeşitli faktörlerden etkilenmektedir.

Kaynak : Bein Crypto

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?