Dikkat Çeken Kazançlarla Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Bitcoin yaklaşık 11.600 dolardan işlem görürken, bazı altcoinler arasında çift ve hatta üç haneli fiyat artışları, BTC hakimiyetini %58,4’e düşürdü.

Bitcoin, 11.100 dolar düştükten ve sonrasında 11.500 doların üzerinde çıktıktan sonra şu an daha sakin görünüyor. Bununla birlikte, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini ikiye katlayan YFI dahil olmak üzere, düşük hacimli altcoinler ve DeFi tokenleri arasında kayda değer kazançlar söz konusu. Bu nedenle, Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyeti %1’in üzerinde azaldı.

YFI 40.000 Dolara Ulaştı, Düşük Hacimli Altcoinler Yükseliyor

DeFi’ın son zamanlarda kripto para birimi sektörünün en dikkat çeken konusu olduğu çok açık.

Kısa süre önce adını YFII Finans’tan DFI’ye değiştiren YFI fork’u, kazanılan değer açısından açık bir liderdir. Coin başına %300 artışla yaklaşık 5.500 dolara yükseldi. YF Value ve YF LINK gibi diğer YF türevi coin’lerde gün içinde %200’ün üzerine çıktı.

Ancak YFI, Bitcoin’den bile görülmeyen yükseklere ulaştı. Topluluk, BTC’nin 20.000 dolarlık ATH’sini kırıp kırmayacağını merak ederken, YFI 40.000 doların hemen altında zirve yaparak onu ikiye katladı. Varlık 30.000 dolara kadar geriledi, ancak bu hala dünden beri %90’lık bir artışı temsil ediyor.

Daha aşağıda, NXM (%26), Balancer (%23), NEM (%22), bZx Protocol (%20), Neo (%18), Loopring (%15), Status (%14), Serum (%14), THETA (%12), THORChain (%12) ve Ontology (%10) da değerlerini çift basamaklı arttıranlar arasında.

Daha büyük altcoinler beklendiği gibi daha az volatilite gösterse de, yine de bazı etkileyici kazançlar var. Chainlink %9 artarak 17 dolara, Cardano %6 artarak 0.117 dolara ve TRON %7 artarak 0.026 dolara yükseldi. Ethereum’un %2’lik artışı, ETH’nin 400 doların üzerinde kaldığı, Litecoin ise 60 dolara meydan okumaya yakın olduğu anlamına geliyor.

Flexacoin (- %22), UMA (- %10), Decentraland (- %9) ve Bancor (- %5,5) ile başlayarak çok kripto paranın kırmızı renkte olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin Fiyatı İyileşiyor Ancak Hakimiyeti Düşüyor

Birkaç gün önce 11.100 dolara düştükten sonra, birincil kripto para birimi yavaş ama istikrarlı bir şekilde değerini artırıyor. Bu yazının yazıldığı sırada BTC, birkaç saat önce 11.450 dolardan 11.650 dolara hızlı bir artış yaşadı ve şu yaklaşık 11.600 dolarda işlem görüyor.

Ancak daha yukarıya devam etmek için, Bitcoin’in 11.800 dolar ve 12.000 dolarlık psikolojik seviyeyle karşılaşmadan önce 11.650 dolarlık ilk direnci yenmesi gerekiyor. Aksine, varlık yukarıya doğru başarısız olursa ve tersine dönerse, destek olarak 11.300 dolar, 11.000 dolar ve 10.750 dolara güvenebilir.

Bitcoin’in toparlanmış olmasına rağmen, altcoin piyasasındaki daha kayda değer kazançlar BTC’nin hakimiyetini düşürdü. Bitcoin’in toplam piyasa değerini kripto para piyasasının geri kalanıyla karşılaştıran ölçü, Perşembe günü %59.6’ya ulaştıktan sonra %58.4’e kadar geriledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.