Şubat 2, 2024

Dikkat: Bu Altcoin 22 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı, Neler Oluyor?


Chainlink‘in yerel tokenı bugün kripto piyasasının genelinde iyi bir performans gösterdi. Santiment’e göre LINK yükselişte. Bunun nedeni hareketsiz cüzdanların yeniden faaliyete geçmesi olabilir.

Chainlink Cüzdan Hareketleri ve LINK Fiyatı

Santiment bu analizi, taşınan token’ları, bu paraların hareketsiz kaldığı gün sayısı ile çarparak yapmıştır.

Analiz firması şu şekilde açıkladı;

Bu LINK akışının ağın dolaşımına geri dönmesi muhtemelen fiyat artışına katkıda bulunmuştur.

Firma Chainkink ağında küçük çaplı cüzdan tasfiyeleri görüldüğünü de ekledi ve şu şekilde belirtti;

Bu da genellikle daha fazla fiyat artışına katkıda bulunabilecek bir FUD işaretidir.

LINK fiyat grafiği

Kırılma, bu sabah sabahı Asya ticaret seansında LINK fiyatlarını gün içi ve 22 ayın en yüksek seviyesi olan 18,13 dolaraa çıkardı.

LINK en son 2022 yılının Nisan ayında 18 doların üzerine çıkmıştı. Bir sonraki ana direnç seviyesi ve 2022 yılının Ocak ayında son artış 28 dolardı.

CoinGecko’ya göre, bu büyük hareket Chainlink’in son yedi gündeki kazancını %30’a çıkardı. LINK piyasa değeri 10 milyar doları aştığı için Tron’u (TRX) on ikinci sıraya taşımaya da çok yakın.

Bunlarla birlikte LINK’in X takipçilerine bu sektörde endüstri lideri olduğunu hatırlatmasının da artışı tetiklemesi olası.

Geleneksel finans kurumları, blok zincirlerini ve tokenize edilmiş RWA’ları geniş ölçekte benimsemek için veri, hesaplama ve çapraz zincir yeteneklerine ihtiyaç duyuyor. Sadece Chainlink platformu bu üçünü de sağlıyor.

Diğer Altcoinler Zemin Kazanıyor

LINK, performansı diğer birkaç kripto varlığın bu yükselişe katılmasını teşvik ediyor gibi görünüyor.

Örneğin Solana (SOL) tekrar 100 dolara yaklaştı bu bağlamda da %5,3 değer kazandı.

LINK fiyat grafiği analizi

Ek olarak, katman-2 platform tokenı Polygon (MATIC) %4,9 artışla haber yazıldığı sırada 0,80 doların üzerine çıktı.

Bunlarla birlikte Internet Computer (ICP) %9,2 değer kazandı. Bu arada, Immutable (IMX) %15 artarak bu Cuma Asya ticareti sırasında 2,21 dolara ulaştı.

Kaynak : Bein Crypto

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?