Nisan 1, 2020

Dijital Cüzdan Markası Civic, Kullanıcılarına 1 Milyon Dolar’lık Güvence Veriyor

Çok imzalı cüzdan Civic, müşterilere depolanan kripto varlıklarını güvence altına almak için 1 milyon Dolar’lık bir garanti veriyor.

Kripto alanında merkezi olmayan kimlikler için önde gelen bir sağlayıcı olan Civic, önemli varlık kapsamına sahip ve çok imzalı bir cüzdan sunan ilk şirket oldu. Politikaya göre, Civic, çoklu imza cüzdanlarında depolanan varlıklar için kullanıcılara 1 milyon Dolar’a kadar Federal Mevduat Sigortası Şirketi (FDIC) benzeri bir kapsam sunmak için Coincover ile ortaklık kurdu.

Civic kurucu ortağı ve CEO’su Vinny Lingham, cüzdanın sigorta poliçesini bir bankanın sigorta poliçesiyle karşılaştırdı.

Bu, hem teknik hem de teknik olmayan kullanıcıların varlıkları hakkında ilk kez kendilerini güvende hissetmesidir. Şimdiye kadar, insanlar kripto paralarını soğuk depoda tutmak zorunda kaldılar. Ancak şimdi, FDIC’deki bir banka hesabı gibi cüzdan sahiplerini 1.000.000 Dolar’a kadar sigortalandığından endişelenmek zorunda değiller.

Lingham, sigorta poliçesinin en büyük faydasının Civic’in devam etmesi durumunda müşterinin korunması olacağını söyledi.

Coincover CEO’su David Janczewski, şirketinin bir sigorta şirketi olmadığını ve bunun yerine, politikayı sağlamak için Londra’daki Lloyd’un sigortacılarıyla birlikte çalıştığını açıkladı. Coincover’i doğrudan bir sigorta sağlayıcısı yerine “kripto para birimi için bir koruma ve güvenlik şirketi” olarak adlandırdı.

Çok imzalı cüzdan şu anda müşteri, sorumlu BitGo ve Civic arasında dağıtılan üç anahtar sistem kullanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.