Ocak 9, 2022

DeVere Group CEO’suna Göre Bitcoin (BTC) Güçlü Bir Şekilde Geri Dönecek!

Yönetimi altında 10 milyar doların üzerinde varlığa sahip bir finans kurumu, piyasalarda haftalarca süren oynaklığa rağmen kripto para birimlerinin uzun vadede gelişeceğinden emin olduğunu açıkladı.

Yeni bir rapor yayınlayan bağımsız DeVere Group, Bitcoin‘in (BTC) birkaç saat içinde 47.000 dolarlık seviyeden, 44.000 doların altına düşmesine neden olan son flaş çöküşün arkasındaki nedenleri tartıştı.

DeVere Group CEO’su Nigel Green, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırma planlarıyla ilgili endişelerin dünya çapındaki piyasalarda anında olumsuz bir etki yarattığını söyledi.

“Bazı tüccarlar tarafından böyle bir hareketin Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere birçok varlık sınıfına fayda sağlayan likiditeyi riske attığı algılandığından, Wall Street ve kripto piyasasında “diz üstü (knee-jerk sell-off)” bir satış oldu.”

Green, daha geniş enflasyonist ekonomik faktörlerin yerinde kalması nedeniyle mevcut Bitcoin fiyat dalgalanmasının sınırlı bir süre daha var olmasını beklediğini açıkladı.

“Çok yakında Bitcoin’in güçlü bir şekilde toparlandığını göreceğimize inanıyorum. bu toparlanmanın ardından kripto pazarı genel olarak değerlenmeye başlayacak.

İçinde bulunduğumuz, bu son enflasyonist dönemde, Bitcoin şimdiye kadar neredeyse evrensel olarak her zaman nihai enflasyon riskinden korunma aracı olarak bilinen altından daha iyi performans gösterdi.”

Bitcoin’in Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerindeyken 40.000 dolarlık direnç seviyesinin yakınlarına düşmesine neden olan oynaklığın ötesine daha uzun vadeli bakıldığında, CEO’nun bu tür dramatik fiyat hareketinden etkilenmediği görülüyor.

“Dijital para birimlerinin paranın kaçınılmaz geleceği olduğuna eminim. Giderek teknoloji odaklı, küreselleşen dünyamızda dijital, sınırsız, merkeziyetsiz para birimlerini tutmak çok mantıklı. Ayrıca benimseme ve talep sürekli artıyor, aynı zamanda arz azalıyor.”

CEO geçen ay, BTC’nin 2022’nin ilk yarısında hala 100.000 dolara ulaştığını görebileceğini belirtmişti.

DeVere, 2018’de kullanıcıların iki düzine kripto varlığı için itibari para birimi alışverişinde bulunmalarına olanak tanıyan kendi kripto para uygulamasını ve cüzdanını piyasaya sürdü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.