deVere Group: Bitcoin, En Güvenilir Finansal Varlık Olarak Altının Yerini Alacak!

0
193

deVere Group’a göre Bitcoin, bir nesil için “nihai finansal güvenli liman” olarak altının yerini alacak.

Bağımsız finansal danışmanlık ve fintech organizasyonundan gelen bu tahmin çok çeşitli gelişmelere dayanıyor. Bunlar arasında, Brexit ve ABD başkanlık seçimleri de dahil olmak üzere artan jeopolitik belirsizliğin yanı sıra merkez bankalarının tarihi para basım politikaları yer alıyor.

deVere Group, Bitcoin’in sınırlı arzının olması, işlemlerin bağımsız ve ademi merkeziyetçi olması gibi temel özelliklerinin, “belirsiz ancak giderek dijitalleşen, teknolojiye dayalı bir dünyada” yatırımcılar için “oldukça çekici” olduğunu vurguladı. Mali danışmanlık firması ayrıca, “dijital altın” etiketini kazanan Bitcoin’in statüsünün önümüzdeki iki yıl içinde katlanarak büyüyeceğini belirtti.

deVere Group CEO’su Nigel Green, “Binlerce yıldır altın nihai finansal güvenli liman oldu” yorumunu yaptı ve “Siyasi, sosyal ve ekonomik belirsizlik zamanlarında her zaman tercih edilen varlık olmuştur, çünkü diğer varlıklar düştüğünde değerini koruması veya hatta değerinin artması beklenir ve bu nedenle yatırımcıların zarar risklerini azaltmalarına olanak tanır.” ifadelerini kullandı. Ancak CEO’ya göre bu durum değişecek. Nigel Green şunları söyledi:

“Şimdiye kadar altın, nihai güvenli liman varlığı olarak biliniyordu, ancak bir değer deposu ve sınırlı arz gibi temel özelliklerini paylaşan Bitcoin, yönetimi ele geçirecek.”

Dünyanın daha dijital hale geldiğini vurgulayan CEO, altının giderek geçmişin bir kalıntısı olarak görüleceğini düşünüyor.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Pazartesi gününün kripto para piyasası için olumlu geçtiğini söyleyebiliriz. Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC), sırasıyla %0.75 ve %0.83 oranında düşerek istina olarak karşımıza çıktı.

Bitcoin’in (BTC) piyasa hakimiyeti dünden bu yana neredeyse hiç değişmedi ve şu anda %54.5 seviyelerinde yer alıyor.

Bunun yanında Bitcoin geçtiğimiz hafta sonu, 10.500 dolarlik direnci kırmayı başardı ve haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Yükseliş sonrasında devam etmedi ve 10.600 dolar seviyesini test edemedi. Sonrasında dün gece, düşüş 10.200 dolarlık destek alanında durdu ve alıcılar, 10.500 dolarlık kırılmayı tekrarlamak için orta fiyat alanında bir yer edinmeye çalıştı.

Sonraki fiyat hareketlerinde alıcıların aktivitesi düşük olursa, ayılar saldırıyı yoğunlaştırabilir ve fiyat 10.000 dolar alanına geri dönebilir. Haftalık zaman diliminde şu ana kadar önemli bir değişiklik olmadı. Durumun aynı kalması durumunda, Bitcoin (BTC) 10.000 dolar seviyesini yeniden test edebilir. Bitcoin, yazının kaleme alındığı zamanda 10.623 dolardan işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın