Şubat 13, 2024

Devasa Bitcoin Tahmini: Analiste Göre 12x’lik Ralli Yolda!

Kripto para dünyası, her zaman heyecan verici gelişmelere sahne olmuştur. Ancak son zamanlarda, Bitcoin’in önünde daha önce hiç görülmemiş bir döneme girmekte olduğuna dair güçlü bir inanç var. Bu inanç, kripto dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan analist Michaël van de Poppe tarafından desteklenmektedir. Poppe, Bitcoin için 12 katlık bir rallinin artık masada olduğuna inanıyor ve bunun arkasında önemli nedenler bulunuyor.

Poppe’ye göre, Bitcoin’in kurumsal kabulü için önemli bir kilometre taşı, Bitcoin ETF’lerinin piyasaya girmesiyle gerçekleşti. Özellikle, BlackRock ve Franklin Templeton gibi trilyon dolarlık varlık yöneticilerinin BTC ETF’leri aracılığıyla sektöre giriş yapması, Bitcoin’in “kolay balon” modunda olduğuna işaret ediyor.

Poppe’ye göre, yakın zamanda onaylanan spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya girmesi, kripto para piyasasında dikkat çeken bir olay oldu. İlk birkaç haftada milyarlarca dolarlık yatırım akışı yaşanması, ETF’lerin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklara olan ilgisinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Ayrıca, Bitcoin’in giderek artan bir şekilde ABD dolarına karşı bir korunma aracı olarak algılanması, ETF’lerin çekiciliğini artırıyor.

“Dolara karşı potansiyel bir riskten korunma kombinasyonu (birden fazla nedenden ötürü), birçok kurumun Bitcoin’e sahip olmak için yatırım temelli bir yaklaşımı benimsemek için kullanacağı bir argümandır. Bu açıdan ETF, uzun süre görmeyeceğimiz bir boğa döngüsünü mümkün kıldı.” 

Popüler analist ayrıca makroekonomik faktörlerin Bitcoin’i daha da yüksek seviyelere taşımak için iyi birer neden haline geldiğini söylüyor.

“Üçüncü dünya ülkelerinde Bitcoin’e ve bir bütün olarak kriptoya doğru büyük bir akışa yol açan varoluşsal enflasyon riski var, ancak aynı zamanda ABD hükümetinin borç seviyelerini ve hükümetin potansiyel başarısızlığını çevreleyen yavaş, kademeli bir korku da var. Finansal sistem orada.” 

Artan ABD ulusal borcu ve dünya çapında yükselen enflasyon seviyeleri karşısında Van de Poppe, Bitcoin ve tüm dijital varlık piyasasının bir “kripto dot-com balonuna” girmek üzere olduğuna inanıyor. Bu terimi, tüm dünyanın Bitcoin ve kripto paranın geleceğin varlık sınıfı olduğunu anladığı bir döngü olarak tanımlıyor.

Analiste göre, Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesi, BTC için meteorik bir ralliyi ateşleyebilir ve kripto kralını yarım milyon doların çok üzerine çıkarabilir.

“Belki 250.000 dolarda ya da 600.000 dolarda zirveye ulaşabiliriz… Bence teorileri silmeli ve piyasaların şu anda düşündüğünüzden çok daha yükseğe çıkmasını beklemelisiniz, çünkü piyasalar her zaman böyle hareket eder… En muhtemel senaryoda, 2025’in 3./4. çeyreğinde zirveye ulaşacağız ancak likidite geçerli kalırsa, bu boğa döngüsünün 2026 veya 2027’ye kadar daha uzun süreceğini öne sürmek mantıklı olabilir.” 

Basın zamanında Bitcoin, 50.075 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?