Ağustos 2, 2022

Devasa Balinanın Kripto Ziyafeti: Bu Coin’leri Topladı!


Piyasalar temkinli bir şekilde pozitif bölgeye doğru hareket ederken, mega zengin bir Ethereum (ETH) cüzdanı kripto alışveriş çılgınlığına girdi.

Veri toplayıcı WhaleStats’a göre, Bonobo adlı kripto para cüzdanı, popüler bazı altcoin’leri satın almak için son günlerde 14 milyon dolardan fazla harcama yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, balina ilk olarak katman-2 ölçekleme çözümü Polygon‘dan (MATIC) 1.199.999 adet elde etmek için 1.1 milyon dolar değerinde harcama yaptı. Bonobo hemen saniyeler içinde geri döndü ve 1.9 milyon dolarlık bir maliyetle 2.049.996 adet MATIC daha yuttu.

Alışveriş listesinde yer alan bir diğer kripto Bored Ape Yacht Club (BAYC) bağlı dijital varlık ApeCoin (APE) oldu. Bonobo 199.999 APE token’ı almak için 1.3 milyon dolar harcadı.

Veri toplama sitesi ayrıca Bonobo’nun FTX kripto para borsasının yerel varlığı olan FTX token’a (FTT) boğulduğunu bildirdi. Balina, birkaç gün önce 203.786 FTT için başlangıçta 6.3 milyon dolar harcadı, ardından dün daha fazlası için geri döndü ve 2.4 milyon dolarlık bir fiyat etiketiyle 80.000 token daha satın aldı.

Yüksek değerli yatırımcının kripto şölenindeki son yemek, sanal dünya metaverse oyunu The Sandbox (SAND) oldu; balina 2.2 milyon dolarlık bir maliyetle 1.650.016 adet SAND token’ı aldı.

Bonobo şu anda en zengin Ethereum balinaları arasında dördüncü sırada ve değeri 850 milyon doları aşan bir cüzdana sahip.

Balinanın varlıkları, 12 Temmuz’da 456 milyon dolarlık düşük bir seviyeden 21 Temmuz’da 961 milyon dolarlık yüksek bir seviyeye çıkarak geçtiğimiz ay önemli ölçüde dalgalandı. Derin cepli yatırımcı 28 Temmuz’dan bu yana 800 milyon doların üzerinde bir denge yakaladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?