Ocak 11, 2022

Dev Yatırım Bankasından Bitcoin Araştırması: “BTC 2022 Yılının Sonunda Kaç Olur?”

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının düşmesinin bir sonucu olarak, pek çok meraklı şu anda kripto para birimine olan inancını yitirdi.

Bloomberg tarafından yakın zamanda bildirildiği üzere, JPMorgan müşterilerinin büyük çoğunluğu Bitcoin’in 2022’nin sonunda 100.000 dolar’a ulaşmasını beklemiyor. Aralık ayının başlarında ”Bitcoin’in değeri 2022 yılının sonunda kaç olur?” şeklinde bir müşteri anketi oluşturan ünlü yatırım bankası, kısa süre önce elde ettiği sonuçları paylaştı. JPMorgan müşterilerinin sadece yüzde 5’i Bitcoin fiyatının 2022’nin sonunda 100.000 doların üzerinde olacağını düşünüyor.

Aynı şekilde, katılımcıların yüzde 40’ından fazlası, varlığın yıl sonuna kadar 60.000 dolar civarında olmasını bekliyor.

Meraklıların kripto para birimleri konusunda neden artık yükseliş beklemediğini açıklamak gerekirse, önde gelen analistlerin Bitcoin’in 100.000 doları bulacağına dair çok fazla tahminden sonra, varlığın bu seviyeyi karşılayamaması yatırımcıları umutsuzluğa sürükledi diyebiliriz.

Aslında Bitcoin, 2021’i 2022’nin ilk günlerinde devam eden bir düşüş trendinde tamamladı. Bununla birlikte, bazı analistler ve varlığın savunucuları, hâlâ önümüzdeki 12 ay içinde bu fiyat seviyesine ulaşabileceğine inanıyor.

Bunların yanında JPMorgan’da stratejist olan Nikolaos Panigirtzoglou, müşterilerinin BTC’nin geleceğiyle ilgili sergilediği düşüşe şaşırmadığını söyledi. Ona göre, coin’in “adil fiyatı” 35.000 ila 73.000 dolar arasında yer alıyor.

Yine de, yüzde 41 ile en iyi cevabın, Bitcoin’in yıl sonuna kadar yaklaşık 60.000 dolardan işlem görmesi olduğunu belirtmekte fayda var.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon Bitcoin karşıtı

Jamie Dimon birçok kez bir numaralı kripto olan Bitcoin’i değersiz olarak tanımladı. JPMorgan Bank müşterilerinin devam eden Bitcoin talebine rağmen CEO, kripto performansından etkilenmediğini söyledi. Aralık ayında bir röportaj sırasında şunları söyledi:

“Kişisel olarak bitcoin’in değersiz olduğunu düşünüyorum. (Ancak) müşterilerimiz yetişkinler (ve) aynı fikirde değiller. Piyasaları yapan budur” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cryptopolitan


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.