Dev Yatırım Bankası Goldman Sachs’dan Bitcoin Toplantısı!

0
235

Bitcoin kurumsal alana yavaşça nüfuz ediyor. Buna en son, milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones’un varlıklarının neredeyse %2’sini Bitcoin’e yatırdığı ve buna enflasyon riskinden korunma adını verdiği itirafında şahit olduk.

Bu ay JP Morgan, bankacılık hizmetlerini iki bitcoin borsa Gemini ve Coinbase’e sağlamaya başladı ve daha önce Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak adlandıran CEO’su Jamie Dimon U dönüşü yaptığını gördük. Bitcoin vagonuna katılacak bir sonraki banka, yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs olacak gibi görünüyor.

Goldman Sachs, yatırımcıların talebi üzerine toplantı kararı aldı ve toplantı için yapılan çağrıda Bitcoin’in de yer alıyor olması oldukça dikkat çekti.

Görüşme 27 Mayıs’ta yapılacak ve Goldman Sachs’ın Baş Yatırım Sorumlusu Sharmin Mossavar-Rhami, Harvard Kennedy Okulu’nda ekonomi profesörü olan Jason Furman ve Goldman Sachs’ın Baş Ekonomisti ve Küresel Araştırmalar Başkanı Jan Hatzius ev sahipliği yapacak. Yakın geçmişte Mossavar-Rhami, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde herhangi bir değer görmediğini dile getirmişti. Toplantının dikkat çeken ismi Mossavar-Rhami olacak diyebiliriz.

Yatırımcılan için oluşurulan toplantı davetinde, “ABD’nin Ekonomik Görünümü” ve “Mevcut Enflasyon Politikalarının Etkileri, Altın ve Bitcoin” başlıkları yer alıyor. Davet, etkinlik hakkında başka bir bilgi vermiyor ancak başlık, çağrının merkez bankalarının politikasının ve para enflasyon riskinin altın ve Bitcoin’i nasıl etkileyebileceğini tartışacağını gösteriyor.

Bu sadece bir web toplantısı olmasına rağmen, buradaki asıl önemli nokta Bitcoin’i eleştiren ve değersiz gören insanların şimdi ciddiye alıyor olması.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın