Dev Yatırım Bankası Goldman Sachs, Kripto Para Sektörüne Giriyor!

0
326

Coindesk tarafından yayınlanan bir rapor, Goldman Sachs’ın Bitcoin ve Ethereum‘u içerebilecek dijital varlıkların sorumlusu olma planlarını ortaya koydu. Rapor, Goldman Sachs içinden bir kaynağa atıfta bulunuyor. Kaynak, Goldman Sachs’ın girişiminin yakında ortaya çıkacağını belirtti. Ayrıca bankacılık kurumu bir Bilgi Talebi (RFI) belgesi yayınladı. Rapora göre, belge geçen yılın son çeyreğinde “en az bir tanınmış kripto sorumlusuna” gönderildi. Alıntı yapılan kaynak şunları söyledi:

“JPMorgan gibi, biz de dijital saklama hizmetine bakan bir RFI yayınladık. Dijital saklama hizmeti kapsamlı bir şekilde araştırıyor ve bir sonraki adımın ne olduğuna karar veriyoruz. “

Bankacılık kurumu, dijital varlık saklama hizmeti için “geniş” bir strateji getirmeyi keşfediyor ve bu özellikle stabilcoin’e yönelik. ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi OCC, 2020’nin ortalarında bankaların kripto para birimi ve dijital varlıkların koruyucusu olmalarına izin verdi. JPMorgan’ın bu doğrultuda hareket ettiği düşünülüyor.

Buna ek olarak, Anchorage, dijital bir ulusal banka olmak ve bir saklama kuruluşu olarak nitelendirilmek için OCC’den şartlı onay aldı. Bu anlamda, Anchorage diğer büyük oyuncuları kendine çekerek bir endüstri lideri olabilir. Şirketin başkanı Diogo Mónica geçtiğimiz günlerde yatırımcıları kripto alanına çekmek için çaba sarf ettiklerini açıkladı. JPMorgan, Goldman Sachs ve CitiBank’ın kripto endüstrisine olası katılımı hakkında Anchorage’ın başkanı “tüm bu isimlerle konuşuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Bunların yanında raporda yer alan kaynak, Goldman Sachs’ın sunmaya çalışacağı hizmet ve ürünlerin Coinbase, BitGo ve diğerleri ile rekabet etmeye çalışmayacağını belirtti. Bu nedenle kaynak, kurumun kripto para birimleri ile aracılık hizmetleri sunacağını reddetti.

Goldman Sachs tarafından Bitcoin ve diğer dijital varlıkların olası saklama hizmeti haberi kripto topluluğunda memnuniyetle karşılandı. Bazı kullanıcılar “bankaların teslim olmaya başladığını” iddia etti, diğerleri ise kurum hizmetlerini duyurduktan sonra Bitcoin’in fiyatı için yükseliş tahminleri yaptı.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın