Eylül 16, 2023

Dev Stabilcoin Yeni Altcoin Ortaklığını Duyurdu: “Ethereum Rakibini Seçtiler!”


Piyasa değerine göre ikinci en büyük stabilcoin olan USD Coin (USDC) artık Ethereum (ETH) rakibi NEAR Protocol ağında (NEAR) yerel olarak mevcut olduğunu duyurdu.

NEAR’a ek olarak USDC, Algorand (ALGO), Arbitrum (ARB), Avalanche (AVAX), Base, Ethereum, Flow, Hedera (HBAR), Noble, Optimism (OP), Solana (SOL), Stellar (XLM) ve Tron’da (TRX) da yerel olarak about:blank.

Geliştiriciler artık USDC ile JavaScript ve Rust gibi popüler programlama dillerinde kodlanmış hızlı, kullanıcı dostu uygulamalar oluşturmak için NEAR blok zincirinin hızından ve ölçeklenebilirliğinden yararlanabilirler.

ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase ve Circle 2018 yılında USDC’yi birlikte yarattı ve ABD dolarına sabitlenmeyi amaçlayan bu varlığı geçen aya kadar Centre Consortium aracılığıyla ortaklaşa yönetti.

Ağustos ayında Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Circle CEO’su Jeremy Allaire, Circle’ın USDC’nin tüm yönetim ve operasyon sorumluluklarını şirket içine taşıyacağını söyledi. CEO’lar ayrıca Coinbase’in Circle’da bir öz sermaye hissesi satın almayı planladığını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere NEAR Protocol, ölçeklenebilirlik ve istikrara odaklandığını söylüyor. Proje, geliştiricilerin düşük maliyetle merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?