Şubat 24, 2023

Dev Kripto Şirketi ile Altcoin’den Kapsamlı Ortaklık!


Kripto para yönetim şirketi devi Metalpha Technology Holding Ltd bugün yaptığı açıklamada Litecoin ekosistemi için sürdürülebilir madencilik çözümleri geliştirmek üzere “Litecoin Vakfı” ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Litecoin Vakfı, aynı isimde olan blok zinciri için ürünleri koruyan ve geliştiren kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak ön plana çıkmaktadır.

Ortaklığın kapsamında türev ürünlerin geliştirilmesi, yenilenebilir enerji kullanımının kolaylaştırılması, enerji verimliliğinin artırılması ve Litecoin Ağında madencilikten kaynaklanan karbon emisyonlarının azaltılması gibi konular yer alıyor.

Metalpha, LTC token’ları için finansal türev ürünler geliştirecek, ayrıca kripto madencilerini piyasa riskine karşı korunma ürünleri ile desteklemeyi ve kripto madenciliğinin çevresel etkisini azaltmayı hedefliyor.

Riskten korunma, ilgili bir varlıkta “ters pozisyon” alarak yatırımlardaki kayıpları dengelemek için kullanılan bir risk yönetimi stratejisi olarak bilinmektedir.

Kripto madenciliği, Bitcoin ve Litecoin gibi “iş kanıtı (PoW)” blok zincirleri için işlemleri işlemek ve doğrulamak için güçlü bilgisayarlara dayanan yoğun kaynak gerektiren bir faaliyettir. Madenciler ödül olarak ağın tokenlarını alır ve bu tokenlar genellikle kapsamlı maliyetleri karşılamak ve kar elde etmek için açık piyasada satılır.

Ancak madencilik maliyetlerinin yükselmesi ve satışların kârları düşürmesi birçok madencinin riskten korunmayı tercih etmesiyle sonuçlanmaktadır.

Bu arada Metalpha ve Litecoin Vakfı, sürdürülebilir blok zinciri inovasyonunu ilerletmek, Litecoin ağı etrafında halk eğitimini desteklemek ve ağ farkındalığını, benimsenmesini ve ölçeklenebilirliğini geliştirmek için üniversiteler ve araştırma kurumlarıyla birlikte çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coindesk

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?