Eylül 13, 2023

Dev Kripto Borsasından Şok Hamle: İsim Değişikliğine Gitti, İşte Nedeni!


Kripto borsası Huobi, çeşitli tekliflerinin adlarını değiştirdikten sonra yeni stratejisinin bir parçası olarak 10. yıldönümü olan 13 Eylül’de HTX olarak yeniden markalaştı.

Resmi blog yazısına göre platform, ‘H’nin Huobi’yi ifade ettiğini, ‘T’nin ise Justin Sun liderliğindeki blok zinciri ağı Tron’a olan bağlılığını temsil ettiğini söyledi. X ise bir borsa olarak rolünü sembolize ediyor. Roma rakamının 10 için kullanılması da HTX’in dijital varlık alanındaki on yılını ifade ediyor.

  • HTX, “küresel genişleme, gelişen ekosistem, servet etkisi ve güvenlik ve uyumluluk” büyüme stratejisini ikiye katlayan yol haritasını özetledi.
  • Kripto borsası, farklı ülke ve bölgelerde yeni pazarlara girerek işi küresel olarak genişletmeyi planladığını açıkladı. Metaverse içermeyen bir liman inşa etmek de HTX için en önemli öncelik olmaya devam ediyor.
  • Ayrıca borsa, Tron gibi halka açık zincirler ve TRX ekosistemindeki BitTorrent Chain gibi çapraz zincir protokollerinin yanı sıra TrueUSD gibi stabilcoin projeleriyle stratejik olarak güçlerini birleştireceğini söyledi.

 Yeniden markalaşmanın ardından HTX’in listeleme stratejisi, ekosistemini yeni varlık listeleriyle genişleterek yeni bir aşamaya geçecek. Hacim, popülerlik ve yeni trendlerle gelen all-star projeleri tanıtarak dünyanın dört bir yanından premium ve popüler varlıkları seçeceğiz. Ayrıca HTX, halka açık zincir, Katman 2 ve meme coin‘ler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ana akım ekosistemlerle işbirliklerini derinleştirecek.

  • Son gelişme, potansiyel iflas söylentilerinden bir ay sonra geldi ve kısa süre sonra kripto borsası multi-milyonluk çıkışlarla vuruldu.
  • Bu süre zarfında Justin Sun, topluluğu FUD’un yanı sıra Çin polisinin “kumar web siteleri için fon ödeme ve uzlaştırma hizmetleri sağlamak” için “çok sayıda offshore” kripto pazarının üst düzey yöneticisini gözaltına aldığı ve soruşturduğu iddiasıyla ilgili söylentileri görmezden gelmeye çağırdı.

Kaynak : CryptoPotato

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?