Eylül 13, 2023

Dev Kripto Borsası CoinEx 54 Milyon Dolarlık Saldırıya Uğradı: İşte Çalınan Kripto Varlıklar!


Tanınmış bir kripto ticaret platformu olan CoinEx, milyonlarca dolarlık dijital varlık kaybına yol açan önemli bir güvenlik ihlaliyle uğraşıyor. Dün, borsanın izleme sistemi birden fazla cüzdan adresinde şüpheli faaliyet tespit etti. Sonuç olarak CoinEx’in gerçek bir saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı.

İlk bulgular, birden fazla popüler kripto para birimini içeren yetkisiz işlemler olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte tahmini toplam kaybın yaklaşık 54 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

Çalınan varlıklar arasında, yaklaşık 6,06 milyon dolar değerinde 12,62 milyondan fazla XRP alındı. Ethereum, hackerların adres ağına aktarılan yaklaşık 17,5 milyon dolar ETH ile en önemli kaybı yaşadı. Ayrıca 231 Bitcoin (BTC) çalınmıştır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere borsa, zararı sınırlamak için derhal harekete geçti. Fonları tehlikeye atılmış sıcak cüzdanlardan güvenli soğuk depolara taşıyarak daha fazla kaybı önledi. SlowMist ve PeckShield Alert’ten kripto araştırmacılarıyla işbirliği içinde CoinEx, kötü niyetli oyunculara bağlantılı çok sayıda adres tespit etti. Şimdi çalınan varlıkları kurtarmak amacıyla bu adresleri dondurmak için ilgili proje ve kurumlardan işbirliği istiyorlar.

Bu ilgili ihlale rağmen, platform kullanıcılara varlıklarının güvende ve dokunulmamış kaldığını garanti eder. CoinEx ayrıca, etkilenen tarafların bu olay sırasındaki kayıpları için tam tazminat alacaklarını açıkladı. Şimdilik, biriktirme hizmetleri askıya alındı. Bildirildiği gibi, kapsamlı bir incelemeden sonra devam edecek.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?