Ağustos 30, 2023

Dev Kripto Borsası Binance’den Bir Delist Duyurusu Daha: İşte Etkilenecek Altcoin’ler!


Son güncellenme : 31.08.2023 - 11:23

Binance Japonya Genel Müdürü Takeshi Chino, borsanın yakında toplam 100 altcoinin ticaretine izin vereceğini açıkladı. Şu anda Binance Japonya yalnızca 34 token’ı destekliyor.

Binance Japonya Yöneticisi Gelecek Planlarını Açıkladı

Borsanın Japon kuruluşu, ülkede 1. Sınıf Finansal Araçlar İşletme Operatörü lisansı aldıktan sonra vadeli işlem ticaretine de izin vermeyi planlıyor. Ayrıca şirket, Japon yeni tabanlı bir stabilcoin piyasaya sürmek istiyor.

Geçtiğimiz yıl Binance, Japonya’da bir yan kuruluş kurma niyetiyle Japonya’da kayıtlı Sakura Exchange Bitcoin’i (SEBC) satın aldı. Nihayetinde Binance Japonya 1 Ağustos’ta faaliyete geçti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Japonya, sağlam düzenlemeler ve white list süreçleri aracılığıyla kapılarını kripto endüstrisine açıyor. Çarşamba günü, blockchain platformu EOS’a beyaz liste onayı vererek Japon vatandaşlarının yen karşısında EOS token ticareti yapmasına izin verdi.

Binance 9 İşlem Çiftini Listeden Çıkardı

Borsa Japon pazarına doğru genişlerken, 9 Eylül’den itibaren dokuz çapraz marjlı ve izole marjlı işlem çiftinin listeden çıkarıldığını duyurdu. Söz konusu dokuz işlem çifti aşağıdaki gibidir:

AMB/BUSD, DASH/BUSD, FIDA/BUSD, HARD/BUSD, HOT/BUSD. IOST/BTC, NULS/BUSD, PORTO/BUSD, REQ/BUSD.

Bu dokuz işlem çiftinden sekizi BUSD işlem çiftidir. Borsa, ihraççı Paxos’un düzenleyici zorluklar nedeniyle basımını durdurmasının ardından stabilcoin desteğini sonlandırdı.

Borsa, o zamandan beri BUSD işlem çiftlerini kademeli olarak listeden çıkarıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?