Ağustos 29, 2023

Dev Kripto Borsası Binance Bu Ülke İle Bağlarını Tamamen Koparabilir!


Rusya’ya yönelik artan küresel inceleme ve ekonomik yaptırımlar ışığında, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Rusya pazarından tamamen çekilmeyi düşünüyor. Uluslararası tansiyon yükseldikçe, kripto devi Ruslar için yasadışı işlemleri kolaylaştırma imalarından uzaklaşmak istiyor.

Binance’in Rusya ile ilişkisi son aylarda çalkantılı dalgalar gördü. Rusya’nın Ukrayna’daki eylemlerinin başlamasının ardından, borsa Rusya topraklarındaki işlemlerinde bir azalma olduğunu dile getirdi. Bu, Avrupa Birliği’nin güçlü yaptırım direktifleriyle uyumlu görünüyordu.

Yine de Binance’in bu sınırlamaları fiilen uygulayıp uygulamadığına dair şüpheler var. Eleştirmenler, şirketin çok katmanlı aracı sistemiyle ilgili endişelerini dile getirerek, bunun yaptırım uygulanan Rus kuruluşlarının fonlarını gizlice Binance bakiyelerine dönüştürmeleri için potansiyel bir yol olabileceğini öne sürdü.

Binance’in eşler arası platformunun Rosbank ve Tinkoff Bank gibi yaptırım uygulanan büyük Rus bankalarını uygun ödeme seçenekleri olarak listelediğinin ortaya çıkmasıyla bu sonuçların ciddiyetinin altı çizildi. ABD Hazine Bakanlığı, bu platformların yaptırımların delinmesi için birer kanal haline gelebileceğine dair önemli endişelerini dile getirirken, bu tür bağlantılar gözden kaçmadı.

Kripto para borsası, kendisini bu tartışmalı iddialardan uzaklaştırmak için Rusya’daki operasyonlarında daha sıkı önlemler uygulamaya başladı. Kullanıcılarına yakın zamanda yapılan bir bildirim, Rusya’daki eşler arası ticaretinde bir kısıtlamaya işaret etti. Güncellenen kılavuz, kullanıcıların dijital tokenleri yalnızca ruble ile değiştirmesini ve diğer para birimi seçeneklerini kesmesini zorunlu kılıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ayrıca borsa, P2P platformunda kara listeye alınmış birkaç Rus bankasıyla bağlarını kopardı. Bu hamle, olası bir yaptırım ihlalinden uzaklaşmak için proaktif bir önlem olarak görülse de, Binance’in operasyonlarının her şeyin üstünde kalmasını sağlama konusundaki zorluğunun ölçeğini aydınlatıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?