Ocak 15, 2024

Dev Kripto Borsası Binance 44. Launchpool Projesini Duyurdu: O Tarihte Listelenecek!

Kripto borsası Binance, Binance Launchpool’daki 44. projesi olan ve ZK uygulamaları için modüler bir L2 olan Manta’yı (MANTA) duyurdu. Manta, geliştiricilerin düşük ücretler, yüksek ölçeklenebilirlik ve geliştirici dostu özelliklerle Ethereum üzerinde ZK uygulamaları ve dapp’ler oluşturmasını ve dağıtmasını sağlayan bir platformdur.

Manta nedir?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Manta Network, web3 için modüler bir ekosistemdir. Kullanıcılar, Manta üzerinde Solidity tabanlı merkezi olmayan uygulamalar oluşturup dağıtabilir ve bir L1’den daha yüksek işlem hızları ve bir L2’den daha düşük gaz maliyeti sağlamak için teknolojiden yararlanabilir.

Manta Network‘ün misyonu, pazara gerçek ve ölçeklenebilir kullanım durumları getiren bir altyapı ortamı sunarak web3’ün benimsenmesini sağlamaktır.

Manta’nın modüler altyapı yığını, DA için Celestia, zkEVM için Polygon CDK, yield-bear yerel varlıkları ve gelecekte daha fazla yenilik dahil olmak üzere sınıfının en iyisi gelişmekte olan teknolojilerden yararlanmasına olanak tanır. Bu modülerlik, altyapı düzeyinde daha iyi kullanıcı deneyimleri sağlayan yeni özellikleri ve hizmetleri sürekli olarak sunmak için altyapı düzeyinde çevik ve esnek bir iyileştirme sağlar. Manta, herhangi bir L1’den daha yüksek işlem hızları ve herhangi bir L2’den daha düşük gaz maliyetleri sunar.

Manta Network’ün öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Genelleştirilmiş ZK: Manta’nın ilk ağı olan Manta Pacific, herhangi bir Solidity geliştiricisine mevcut sözleşmelerine sadece birkaç satır kod ekleyerek ZK özellikli uygulamalar oluşturmak için gerekli araçları sağlayan bir genelleştirilmiş ZK devreleri kütüphanesi sunar.
 • Modülerleştirilmiş Çağrı Verileri: Manta Pacific, modüler DA’yı etkinleştirmek için Celestia’dan yararlanır ve bu da onu üzerinde işlem yapmak için en ucuz L2 haline getirir. Modüler DA, çağrı verilerini ayırarak kullanıcı için gaz maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.
 • Tip 1 zkEVM: Manta Pacific, L2 üzerinde yerel bir EVM deneyimi sunan Tip 1 zkEVM sunmak için Polygon CDK kullanır.
 • İzinsiz: Manta Pacific, geliştiricilere ölçeklenebilir uygulamalar oluşturma ve dağıtma konusunda eşit fırsat veren halka açık bir L2’dir.
 • Yerel Verim: Manta Pacific, ETH ve USDC tabanlı tokenlar için yerel getiri desteği sunar.

Manta Launchpool’a Nasıl Katılabilirsiniz?

Manta ile ilgilenen kullanıcılar, Binance’te 16 Ocak’ta başlayacak ve iki gün sürecek olan Launchpool etkinliğine katılabilirler. Kullanıcılar, MANTA token’larını toplamak için BNB ve FDUSD’lerini ayrı havuzlarda stake edebilecek. Launchpool detayları aşağıdaki gibidir:

 • Token Adı: Manta (MANTA)
 • Maksimum Coin Kaynağı: 1,000,000,000 MANTA
 • Launchpool Token Ödülleri: 30.000.000 MANTA (maksimum token arzının %3’ü)
 • İlk Dolaşımdaki Arz: 251.000.000 MANTA (maksimum token arzının %25,1’i)
 • Akıllı Sözleşme Detayları: MANTA Token (MANTA)
 • Staking Koşulları: KYC gerekli
 • Kullanıcı Başına Saatlik Sabit Üst Sınır: BNB havuzunda 50.000 MANTA, FDUSD havuzunda 12.500 MANTA
 • Desteklenen Havuzlar: Stake BNB: Ödül olarak 24.000.000 MANTA (%80), Stake FDUSD: Ödül olarak 6.000.000 MANTA (%20)
 • Farming periyodu: 01-16-2024 – 01-17-2024.
 • MANTA Çiftçiliği Dağılımı: Günlük 15.000.000 MANTA, BNB havuzu için 12.000.000 MANTA ve FDUSD havuzu için 3.000.000 MANTA.

Binance, MANTA’yı 18 Ocak’ta listeleyecek ve MANTA/BTC, MANTA/USDT, MANTA/BNB, MANTA/FDUSD ve MANTA/TRY işlem çiftleriyle alım satıma açacaktır. MANTA’ya Tohum Etiketi uygulanacaktır. Bu da MANTA’yı satın alan ve elinde tutan kullanıcıların Manta Network’ten gelecekteki airdrop’lar için uygun olacağı anlamına gelir.

Kaynak : AZCOİN NEWS
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?