Mart 20, 2023

Dev Borsadan 24 Trilyonluk Meme Coin İşlemi! Neler Oluyor?

Dünyanın önde gelen borsalarından biri olan Crypto.com, gerçekleştirdiği Shiba Inu (SHIB) işlemiyle kripto para topluluğunda dikkatleri üzerine çekti. Borsa, birkaç saat önce 269.59 milyon dolar değerindeki büyük bir Shiba Inu (SHIB) yığınını yeni bir adrese taşıdı. Bu işlemin ardından yeni adres, en büyük 4. meme coin sahibi haline geldi. İşte detaylar.

Etherscan.io verilerine göre, Crypto.com kısa süre önce “Crypto.com 3” etiketli cüzdanlarından birinden yeni cüzdanına 269.595.805 dolar (269.59 milyon dolar) değerinde 24.939.482.510.233 (24.93 trilyon) SHIB transfer etti. Nihayetinde Crypto.com’un yeni cüzdanını Shiba Inu’nun (SHIB) 4. en büyük sahibi oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere transfer edilen miktar o kadar büyüktü ki işlem meme coin topluluğunun dikkatinden kaçmadı. Bunun üzerine Crypto.com’un CEO’su Kris, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada söz konusu hareketin arkasındaki nedeni açıkladı. Kris işlemin, Crypto.com’un cüzdanlarının emniyetini sürdürmek için varlıkları yeni adresler arasında yeniden dengeledikleri rutin saklama operasyonlarının bir parçası olduğunu belirtti. Ayrıca transferin müşterileri hiçbir şekilde etkilemeyeceğini de ekledi. Şirket ayrıca Nansen’deki varlık kontrol panelini de güncelledi.

Bu devasa SHIB transferi, Shiba Inu’nun ticaret faaliyetinde bir artışa yol açtı. Büyük transfer, SHIB’i son 24 saat içinde en büyük 2000 ETH balinası arasında en çok işlem gören token’lardan biri haline getirdi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?