Dev Borsada Listelenen Meme Coin’in Fiyatı Harekete Geçti!

İkinci en büyük köpek kripto para birimi artık Meksika merkezli dev kripto borsası Bitso’da işlem görmeye hazır.

Meksika’nın en büyük kripto para borsası olan Bitso, Ethereum tabanlı meme kripto para birimi Shiba Inu’nun (SHIB) artık platformunda işlem görebileceğini duyurdu. Shiba Inu’nun fiyatı ise büyük spot borsalarda yaklaşık yüzde 14.5 artışla kabaca 0,00003195 dolardan işlem görüyor.

İlk olarak Aralık ayı sonlarında Shiba listelemenin gerçekleşeceğine dair ipuçları vermeye başlayan Bitso’ya genel olarak bakılırsa, borsa Compound (COMP), Axie Infinity (AXS), Chainlink (LINK) ve diğer bazı altcoin’ler de olmak üzere artık 16 kripto para birimi alım satımını destekliyor. Orijinal meme kripto para birimi ve Shiba Inu’nun azılı rakibi olan Dogecoin (DOGE) ise, ilginç bir şekilde borsada bulunmuyor.

Bitso, risk sermayesi şirketi Tiger Global ve 48 milyar dolarlık hedge fonu Coatue Management gibi yatırımcılardan C Serisi finansman turu sırasında 250 milyon dolar topladıktan sonra Mayıs 2021’de ülkedeki ilk kripto para unicorn’u (değeri 1 milyar doların üzerinde olan özel start-up’lar) oldu ve 2.2 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Bitso Shift girişiminin bir parçası olarak şirket, Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri arasında sınır ötesi ödemeleri etkinleştirmek için Kasım ayında kripto devi Circle ile bir ortaklık kurdu. Bitso ayrıca San Francisco merkezli bir blockchain şirketi olan Ripple’ın da uzun süreli ortağıdır.

Bu ayın başlarında, Latin Amerikalı kripto unicorn’u, Brezilya profesyonel futbol kulübü Sao Paulo FC ile üç yıllık bir ortaklık imzaladı.

KoinFinans tarafından da daha önce bildirildiği üzere, Brezilya’nın en büyük borsası olan Mercado Bitcoin de Aralık ayı başlarında Shiba Inu’ya destek eklemişti. Yine bu haftanın başlarında kripto para birimine, Hint kripto para borsası Giottus tarafından da destek eklendi.

Kripto para birimi geçtiğimiz aylarda girdiği borsa listelemesi çılgınlığı sonucunda, artık Binance, Coinbase, Gemini ve diğer bir dizi küresel borsada işlem yapmak için kullanılabiliyor.

Avrupa’nın önde gelen kripto para borsası Bitstamp da geçtiğimiz günlerde SHIB’i 2022’nin başlarında listelemeyi planladığını doğruladı.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.