Eylül 2, 2023

Dev Borsa Bu Meme Coin’den Biriktiyor: Bu Neyin Habercisi?


Son güncellenme : 02.09.2023 - 23:08

Shibarium’un piyasaya sürülmesinin ardından biraz durgun bir büyüme yaşayan Shiba Inu (SHIB) kripto topluluğunu heyecandırmaya başladı. Bu nedeninin, kısa süre önce üçüncü en büyük Bitcoin sahibi olarak manşetlere çıkan ticaret platformu Robinhood olması dikkat çekiyor. Arkham Intelligence’a göre, Robinhood’un SHIB varlıkları, yaklaşık 272,07 milyon dolar değerinde, şaşırtıcı bir şekilde 34,134 trilyon token’a ulaştı.

Ölçümler hayranlık uyandırıcı, Sadece 20 günlük bir zaman diliminde Robinhood‘un SHIB rezervleri %70,4 oranında artmıştır. Ticaret kuruluşu, 10 Ağustos itibariyle, piyasa değeri yaklaşık 197,40 milyon dolar olan yaklaşık 20 trilyon SHIB tokenı elde etti. Takip eden 20 gün içinde platform, kasasına 14,086 trilyon SHIB token daha ekledi.

Bu niceliksel artışın zamanlaması, Shibarium‘un halka açık yeniden lansmanıyla ilişkilidir ve potansiyel bir nedensel ilişki olduğunu düşündürmektedir. Shibarium, işlem hızlarını optimize etmek ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmış, böylece Shiba Inu ekosistemini geliştiren bir katman-2 çözümü olarak hizmet vermektedir. Shibarium’un yeniden lansmanının genel piyasa etkisi tam olarak tespit edilememiş olsa da, Robinhood’un SHIB birikimi ile tesadüfi zamanlaması önemli bir piyasa söylemi yarattı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu varlıkları Robinhood’un yatırım portföyünden ayırmak çok önemlidir. Bunlar aslında Robinhood’un kullanıcıları için korumakla yükümlü olduğu saklama bakiyelerini temsil etmektedir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), alım satım platformlarında tutulan kripto paraların 1:1 oranında tam olarak desteklenmesi gerektiğini belirtir ve kullanıcılara bakiyelerinin güvenli ve likit olduğunu garanti eder.

Shiba Inu’nun Nisan 2022’de Robinhood’daki ilk çıkışından bu yana, platformun meme coin ile simbiyotik bir ilişkisi oldu. Bu büyük birikime rağmen, SHIB’in fiyatı küçük bir düşüş gözlemledi ve son 24 saat içinde günlük %2’lik bir düşüşle 0,00000799 dolardan işlem gördü. Bu dinamik, Robinhood ve Shiba Inu arasındaki gelişen anlatıya bir başka karmaşıklık katmanı daha ekleyerek, piyasa gözlemcilerinin yakından incelemeye devam edeceği bir hikaye olarak işaretliyor.

Kaynak : ETHNews

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?