Kasım 6, 2022

Büyük Satış: Dev Borsa Bu Altcoin’i Elden Çıkarıyor!


Son güncellenme : 07.11.2022 - 16:27

Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün Binance‘in kalan FTX (FTT) token varlıklarını tasfiye edeceğini duyurdu. Bildirildiğine göre, 584 Milyon dolar değerinde FTT token’ı Binance borsasına transfer edildi ve altcoin fiyatı son 24 saatte %10 düştü. Detaylar haberimizde.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Zhao’nun tweet’ine göre Binance, piyasayı etkilememek için FTT token’larını kademeli olarak tasfiye edecek. Bu tasfiye süreci, piyasadaki mevcut likiditeye göre birkaç ay sürebilir. Binance CEO’su da bunun rakip borsaya yönelik bir saldırı olarak algılanmayacağını açıkladı. WhaleAlert bugün erken saatlerde, yaklaşık 584.8 Milyon dolar değerinde 22.999.999 FTT token’ının, bilinmeyen bir cüzdandan Binance borsasına transfer edildiğini bildirdi. Bu, büyük bir satışın halihazırda devam ettiğinin en büyük işareti.

FTX token transferi

Altcoin Fiyatı Düştü

Binance tarafından yapılan büyük satış duyurusunun bir etkisi olarak, FTT token fiyatı darbe aldı. Altcoin fiyatı yazıldığı sırada son 24 saatte %9 düşüşle 23.2 dolar seviyesinde işlem görüyor. Daha önce, haber çıkar çıkmaz fiyat 22 dolara düşerek yeni dip seviyeye gerilemişti. Düşüşün devam edip etmeyeceği merak konusu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?