Ağustos 31, 2022

Dev Borsa 2 Az Bilinen Altcoin’i Listeledi: Fiyat Fırladı


Son güncellenme : 01.09.2022 - 10:19

  • Önde gelen ABD merkezli kripto para birimi borsası Coinbase, listeleme yol haritasına yakın zamanda eklediği iki altcoin için resmi olarak trading hizmetini başlattı.

Coinbase listeleme yol haritası, şu anda borsanın desteklenen varlıklar listesine dahil edilmek üzere aktif olarak düşünülmekte olan kripto projelerinden oluşuyor. Bu listeyi her geçen gün güncelleyen borsa, listelenmesi beklenen altcoin’lerde pozitif fiyat hareketlerinin gerçekleşmesini sağlıyor.

Aurora (AURORA)

Yeni bir duyuruda listelemeyi açıklayan Coinbase, platformun eklediği 2 altcoin’den biri olan Aurora’nın (AURORA), borsanın “platformumuz için yeni olan veya daha geniş kripto piyasasına kıyasla nispeten düşük işlem hacmine sahip varlıklar” için geçerli olan “Deneysel” etiketiyle birlikte satışa sunulacağını söyledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Aurora, katman-1 ölçekleme çözümü Near Protocol’ün (NEAR) arkasındaki ekip tarafından tasarlanan bir kripto projesidir. Bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) olarak Aurora, NEAR blok zincirinde Ethereum sözleşmeleri yürütmeyi hedefleyen bir projedir ve Ethereum (ETH) ile tamamen uyumludur. Aynı zamanda geliştiricilere düşük işlem maliyetleri ile anahtar teslimi bir çözüm sunar.

ERC-20 AURORA yönetişim token’ı projenin merkezi olmayan özerk organizasyonu (DAO) tarafından onaylanmış ve oluşturulmuştur.

Geçen hafta bazı dalgalı fiyat hareketleri yaşayan Aurora fiyatı listeleme haberi sonrası yaklaşık yüzde 14 arttı ve şu anda ise geçtiğimiz güne göre yüzde 10’un üzerinde bir artışla 1,33 dolar seviyesinden işlem görüyor.

aurora
Kaynak: Coinbase

MXC

Ayrıca deneysel kategoride Coinbase’e katılan altcoin’lerden bir diğeri ise, “yarının cihazları” için küresel bir veri ağını kitle kaynaklı hale getirmeye çalışan bir IoT (Nesnelerin İnterneti) projesi olan MXC oldu.

MXC Foundation, Meta X Connect ağını işletir ve Web 3.0 altyapısını başarıyla büyütmeye odaklanır. Proje web sitesine göre, MXC halihazırda 63.000’den fazla cihazı bağladı ve 60 terabayttan fazla veri topladı.

Projenin hizmet token’ı olan MXC, MXC Supernode ağındaki cihaz işlemleri için kullanılan bir ERC-20 kripto para birimidir. Supernode, diğer kullanıcılar için bir geçiş ve proxy sunucusu olarak hizmet veren, veri akışını ve bağlantılarını yöneten eşler arası bir ağ düğümüdür.

Duyuru sonrası gün içinde yüzde 12’ye varan artış yaşayan MXC, son 24 saate göre yüzde 7,77’lik bir artışla 0,076 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Coinbase başlangıçta 22 Ağustos’ta listeleme yol haritasına AURORA ve MXC’yi eklediğini duyurdu. Coinbase’in listeleme yol haritası, başlangıçta “mümkün olduğunca fazla bilgi simetrisi sağlayarak” şeffaflığı artırmak, içeriden öğrenenlerin ticaretini (insider trading) engellemek ve bir varlığı listelemeye karar vermeden önce piyasa ile iletişim kurmak için oluşturuldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?