Dev Banka Duyurdu: Kripto Ödemeleri Yasaklanıyor!

0
Dev Banka Duyurdu: Kripto Ödemeleri Yasaklanıyor!

Kripto para alanında yaşanan hack saldırıları Birleşik Krallık’ın önde gelen bankası Santander’ın dikkatini çekti. Reuters tarafından paylaşılan habere göre Birleşik Krallık’ta yaşayan banka müşterileri gelecek yıldan itibaren kripto para borsalarına para transferi yapamayacak.

Santander tarafından yapılan açıklamada alınan bu kararın detayları yer aldı. Açıklamada kararın nedeni müşterilerini artan kripto dolandırıcılığına karşı korumak olduğu notu yer aldı.

Santander, Kripto Ödemelerini Yasaklıyor!

Santander Cuma günü yaptığı bir açıklamada, 2023’ten itibaren kripto ödemelerini yasakladığını duyurdu.

Santander’in artık İngiltere kullanıcılarının borsalara kripto para birimi fonları göndermesine veya bankacılık yöntemlerini kullanarak kripto para birimleri aracılığıyla gerçek zamanlı ödemeler yapmasına izin vermeyeceği de belirtildi.

“Gelecekte kripto borsalarına yapılan ödemeleri sınırlamak veya önlemek için daha fazla değişiklik yapacağız. Ancak bu değişiklikleri yapmadan önce sizi her zaman bilgilendireceğiz.”

15 Kasım’dan itibaren banka, bir kullanıcının kripto para birimi borsalarına gönderebileceği kripto miktarını sınırlamada diğer perakende bankaların kararına uyacak.

Santander, artık kripto borsalarına yapılan transferler için işlem başına 1.000 Sterlin ve 30 günlük herhangi bir döngüde toplam 3.000 Sterlin tutarıyla sınırlandıracak.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere banka daha sonra kullanıcılarının kripto para biriminde ödeme kabul edebileceklerini açıkladı.

“Son aylarda, Birleşik Krallık müşterilerinin kripto para dolandırıcılığına maruz kaldıklarını gördük. Finansal Davranış Otoritesi (FCA), müşterilerin kripto cüzdanlarında tutulan paranın, bir şeyler ters giderse Finansal Ombudsman Hizmeti ve Finansal Hizmetler Tazminat Programı tarafından korunma olasılığı düşük olduğundan, tüketicileri kripto varlıklarına yatırım yapmanın riskleri konusunda uyardı.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın