Kasım 7, 2022

Dev Banka Duyurdu: Kripto Ödemeleri Yasaklanıyor!

Kripto para alanında yaşanan hack saldırıları Birleşik Krallık’ın önde gelen bankası Santander’ın dikkatini çekti. Reuters tarafından paylaşılan habere göre Birleşik Krallık’ta yaşayan banka müşterileri gelecek yıldan itibaren kripto para borsalarına para transferi yapamayacak.

Santander tarafından yapılan açıklamada alınan bu kararın detayları yer aldı. Açıklamada kararın nedeni müşterilerini artan kripto dolandırıcılığına karşı korumak olduğu notu yer aldı.

Santander, Kripto Ödemelerini Yasaklıyor!

Santander Cuma günü yaptığı bir açıklamada, 2023’ten itibaren kripto ödemelerini yasakladığını duyurdu.

Santander’in artık İngiltere kullanıcılarının borsalara kripto para birimi fonları göndermesine veya bankacılık yöntemlerini kullanarak kripto para birimleri aracılığıyla gerçek zamanlı ödemeler yapmasına izin vermeyeceği de belirtildi.

“Gelecekte kripto borsalarına yapılan ödemeleri sınırlamak veya önlemek için daha fazla değişiklik yapacağız. Ancak bu değişiklikleri yapmadan önce sizi her zaman bilgilendireceğiz.”

15 Kasım’dan itibaren banka, bir kullanıcının kripto para birimi borsalarına gönderebileceği kripto miktarını sınırlamada diğer perakende bankaların kararına uyacak.

Santander, artık kripto borsalarına yapılan transferler için işlem başına 1.000 Sterlin ve 30 günlük herhangi bir döngüde toplam 3.000 Sterlin tutarıyla sınırlandıracak.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere banka daha sonra kullanıcılarının kripto para biriminde ödeme kabul edebileceklerini açıkladı.

“Son aylarda, Birleşik Krallık müşterilerinin kripto para dolandırıcılığına maruz kaldıklarını gördük. Finansal Davranış Otoritesi (FCA), müşterilerin kripto cüzdanlarında tutulan paranın, bir şeyler ters giderse Finansal Ombudsman Hizmeti ve Finansal Hizmetler Tazminat Programı tarafından korunma olasılığı düşük olduğundan, tüketicileri kripto varlıklarına yatırım yapmanın riskleri konusunda uyardı.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Reuters
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?