Aralık 7, 2022

Dev Banka Bu 4 Kripto Parayı Seçti: Dijital Para Sektörüne Giriyor

Yönetimi altında 30 milyar dolara sahip önde gelen bir İsviçre özel bankası olan Banque SYZ (Bank Syz), geçtiğimiz günlerde müşterilerine ticaret ve saklama dahil kripto hizmetleri sunmasını sağlayacak olan “Syz Crypto” girişimini başlattığını duyurdu.

Bank Syz, Pazartesi günü yayınlanan resmi basın açıklamasında açıklandığı üzere, başlangıçta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Chainlink’i (LINK) destekleyecek.

Basın açıklamasında, Bank Syz’in kripto hizmeti için önde gelen platformları seçtiği belirtildi. Saklama hizmetleri, Avrupa’daki birçok banka ve finansal kuruluş için dijital varlık saklama hizmetleri sağlayan İsviçreli kripto saklama sağlayıcısı Taurus tarafından desteklenecek. Taurus halihazırda Caceis ve Sygnum Bank gibi en iyi bankalara saklama hizmetleri sağlıyor.

Bank Syz’in söz konusu girişimi, müşterilerinin uygun şekilde düzenlenmiş bir atmosferde dört büyük kripto varlığına yatırım yapmalarına olanak tanıyacak.

Özel Bankacılık Sektörü ve Kripto Paralar

Bank Syz’in kripto para birimlerine katılımı, sektördeki son zamanlarda artan ilgiyi ortaya koyuyor. Özellikle özel bankalar, 2018’den beri dijital varlıklarla ilgileniyorlar.

Temmuz ayında, Brezilya’nın en büyük özel bankası olan Itaú, geleneksel varlıkları token’lara dönüştürecek bir tokenizasyon platformu getirmeyi planladığını duyurdu. Itaú, daha önce bildirildiği üzere müşterilerine kripto saklama hizmetleri sunacağını da açıkladı. Şubat ayında, İtalya’nın önde gelen özel bankası Banca Generali, müşterilerine BTC ticareti ve saklama hizmetleri sağlayan bir hizmet başlattı.

Bunların yanında İsviçre’nin en büyük varlık yönetimi kuruluşu Pictet Group’un Ağustos ayında kripto para birimlerinin özel bankacılıkta yeri olmadığını söylediğini belirtmekte fayda var. Firmanın açıklamalarına rağmen, dijital varlıklar, Goldman Sachs, LGT ve diğer birçok banka gibi bankaların ilgi göstermesiyle, benimsenmede hızlı bir artışla birlikte yavaş yavaş özel bankacılık sektörüne giriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?