Temmuz 4, 2024

Dev Balinalar Bu Kripto Varlığa Adeta Akın Etti: Alım Fırsatı mı?


Kripto para analiz firması IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin balinaları, fiyatı kısa süre önce 60.000 dolar seviyesinin altına düştükten sonra agresif bir şekilde en büyük kripto para birimini satın almaya başladı. Bu da büyük sahiplerin güçlü alım baskısına işaret ediyor. Kripto para biriminin toplam arzının %0,1’inden fazlasını elinde tutan cüzdanlar, geçtiğimiz ay boyunca yaklaşık 55.000 BTC net akış aldı.

Bugün erken saatlerde, kripto analisti Ali de Bitcoin birikiminin “erken işaretlerinin” ortaya çıktığını söyledi. Bu varsayılan birikim aşaması üç aylık dağılımın ardından gerçekleşecekti. CryptoQuant’tan Ki Young Ju geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in sıkıcı yatay fiyat hareketinin aslında yatırımcılar için iyi bir satın alma fırsatı sunabileceğini belirtti. Ayrıca, hızla bozulan piyasa duyarlılığına rağmen, bellwether madalyonunun hala yükseliş eğiliminde olduğunu belirtti.

Çarşamba günü, önde gelen kripto para birimi gün içi en düşük seviyesi olan 59.712 dolara geriledi da ö. Bu da önde gelen şüpheci Peter Schiff’in çok daha sert bir düzeltmeyle karşı karşıya kalacağını tahmin etmesine yol açtı.

CoinGecko verilerine göre, Bitcoin şu anda 60.373 dolardan işkem görürken, boğalar şu ana kadar 60.000 dolar seviyesini korumaya kararlı görünüyor.

Analiz firması Lookonchain tarafından belirtildiği üzere, en son fiyat düşüşü Binance borsasına yapılan büyük balina yatırma işlemleriyle aynı zamana denk geldi. Bu haftanın başlarında Fundstrat’tan Tom Lee, en büyük kripto para biriminin fiyatının bu yıl en kısa sürede 150.000 dolar yükselebileceğini belirtti.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?